Kolorowa fotografia uliczna

Kolorowa fotografia uliczna

Fotografia uliczna bardzo często utożsamiana jest z fotografią czarno-białą. Wynika to zapewne z tego, że pierwsi klasycy tego gatunku – Frank, Winogrand czy Friedlander fotografowali w skali szarości. Już jednak Joel Meyerowitz bardzo często fotografował w kolorze. Po nim przyszli następni. Jednym z wartych uwagi twórców kolorowej fotografii ulicznej jest Ron Gessel. To, czy zdecydujemy się na fotografię barwną czy też czarno-białą, musi wynikać z całego procesu myślowego, jaki przeprowadzimy przed wciśnięciem spustu migawki, a nie po nim.


"Nigdy nie proszę ludzi, aby pozowali dla mnie, po prostu kradnę chwilę z ich życia. Jednak nie czuję się jak złodziej. Patrzę na ludzi na ulicach i staram się trzymać aparat, tak jakby był dla nich lustrem. Kocham ten tygiel kulturowy jakim jest Nowy Jork. To miasto daje mi energię i jest bardzo inspirujące. Dla fotografa ulicznego jest jak sklep z cukierkami dla dzieci, na każdym rogu ulicy dzieje się coś ciekawego. W ciągu jednego dnia w Nowym Jorku mogę wykonać około 500 zdjęć" – mówi Ron Gessel, Holender, który swoje życie dzieli na zawód fotografa oraz dyrektora artystycznego w renomowanych agencjach reklamowych.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem