Kolorowa kariera z gazety

Kolorowa kariera z gazety

Fotografia to dziwne medium, może wywołać estetyczną ekstazę, być dowodem w sprawie sądowej albo wynieść kogoś na piedestał lub z niego zrzucić.
Gdy w połowie XIX wieku zaczynają wychodzić pierwsze gazety w dużych nakładach, wielu malarzy "dorabia" sobie, rysując karykatury lub po prostu ilustracje dla prasy. Bo przecież tekst bez obrazka jest dużo mniej atrakcyjny. Honoriusz Daumier, wybitny francuski malarz-realista już w latach trzydziestych XIX wieku zaczął rysować dla gazet. Wyśmiewał polityków, królów, niektóre grupy społeczne – i to te karykatury przyniosły mu ogromną sławę. Nie tylko sławę – za zaangażowany społecznie rysunek pt. "Gargantua" został skazany na sześć miesięcy więzienia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem