20 grudnia 2017, 15:00
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2275 razy

Komiksy na podstawie filmów, artystyczne seflie i scratchowanie wideo – Google prezentuje trzy nowe aplikacje mobilne

Komiksy na podstawie filmów, artystyczne seflie i scratchowanie wideo – Google prezentuje trzy nowe aplikacje mobilne

Google przedstawiło trzy nowe aplikacje, którym przyświeca ogólna idea eksplorowania możliwości fotografii mobilnej, przede wszystkim związanych z uczeniem maszynowym. Powstały w ramach projektu Appsperiments – nazwa ta stanowi połączenie słów aplikacja i eksperymenty. To dobrze obrazuje, co przede wszystkim przyświecało twórcom tych programów, ale nie oznacza, że nie mają innych zastosowań. Są bardzo interesujące i mogą pozwolić na dobrą zabawę.

Storyboard – szybki sposób na zmianę filmu w komiks

Granica pomiędzy fotografią a wideo jest przy obecnej technologii łatwo przekraczalna, stąd Google postanowiło połączyć oba te media. W efekcie powstała bardzo intrygująca aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android, która pozwoli stworzyć komiks na podstawie wideo. Działa to tak, że oprogramowanie analizuje dany film, wybiera kluczowe momenty i kompiluje na podstawie zebranych danych obraz imitujący stronę komiksu. Dodatkowo aplikacja nakłada filtry, kojarzące się z rysunkową stylistyką. Autor może wybrać jeden spośród sześciu stylów oraz odrzucać propozycje wygenerowane przez algorytm, co sprawi, że aplikacja przygotuje alternatywną wersję. Oczywiście całość można z łatwością udostępnić znajomym.
 
 
Tworzenie komiksów daje dużo frajdy i może być ciekawą formą miniaturki filmu lub jego zapowiedzi. Jej potencjał zdecydowanie powiększyłaby możliwość dodawania dymków. Łatwo sobie wyobrazić powstałe na tej podstawie memy czy grafiki zawierające krótką relację z danego wydarzenia. Czas pokaże w jakim kierunku rozwinie się ta propozycja i jaką zdobędzie popularność. Na razie pierwsze opinie użytkowników są bardzo pochlebne. 

Selfissimo! - inteligentna aplikacja, która stworzy klimatyczne selfie

Kolejna propozycja Google'a to oprogramowanie dostępne na Androida i iOS umożliwiające wykonanie selfie. Samo w sobie nie jest to nic zaskakującego, ale aplikacja posiada pewne charakterystyczne cechy. Przede wszystkim rozpoznaje kiedy pozująca osoba przestaje się ruszać i wtedy wyzwala migawkę. To bardzo intuicyjne działanie połączone z ciekawą prezentacją uzyskanych w aplikacji fotografii – oprogramowanie kompiluje stykówkę, złożoną z czaro-białych obrazów. Za sprawą tej funkcji wielu odbiorców ochrzciło aplikację programem do tworzenia "artystycznych" selfie.

[kn_advert]

Scrubbies – konsoleta dj'a dla filmowców

W Scrubbies można miksować filmy, tak samo jak robią to dj'e z płytami winylowymi. Wystarczy odtworzyć wideo i przesunąć palcami do przodu lub do tyłu, aby je przyspieszyć, zwolnić lub przewinąć. Aplikacja dostępna na iOS ma głównie charakter rozrywkowy – w szczególności łatwo sobie wyobrazić stworzone przy jej pomocy ciekawe teledyski.

Czy nowe projekty okażą się sukcesem – czas pokaże. Ich głównym celem nie jest podbijanie serc użytkowników, choć z pewnością Google nie miałoby nic przeciwko. Powstały przede wszystkim z myślą o rozpoznawaniu i wyznaczaniu trendów. Niemniej być może, któraś z propozycji trafi na stałe do interfejsów aparatów współczesnych smartfonów.

Źródło: googleblog.com

 www.swiatobrazu.pl