Komiksy na podstawie filmów, artystyczne seflie i scratchowanie wideo – Google prezentuje trzy nowe aplikacje mobilne

Komiksy na podstawie filmów, artystyczne seflie i scratchowanie wideo – Google prezentuje trzy nowe aplikacje mobilne

Google przedstawiło trzy nowe aplikacje, którym przyświeca ogólna idea eksplorowania możliwości fotografii mobilnej, przede wszystkim związanych z uczeniem maszynowym. Powstały w ramach projektu Appsperiments – nazwa ta stanowi połączenie słów aplikacja i eksperymenty. To dobrze obrazuje, co przede wszystkim przyświecało twórcom tych programów, ale nie oznacza, że nie mają innych zastosowań. Są bardzo interesujące i mogą pozwolić na dobrą zabawę.


Storyboard – szybki sposób na zmianę filmu w komiks

Granica pomiędzy fotografią a wideo jest przy obecnej technologii łatwo przekraczalna, stąd Google postanowiło połączyć oba te media. W efekcie powstała bardzo intrygująca aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android, która pozwoli stworzyć komiks na podstawie wideo. Działa to tak, że oprogramowanie analizuje dany film, wybiera kluczowe momenty i kompiluje na podstawie zebranych danych obraz imitujący stronę komiksu. Dodatkowo aplikacja nakłada filtry, kojarzące się z rysunkową stylistyką. Autor może wybrać jeden spośród sześciu stylów oraz odrzucać propozycje wygenerowane przez algorytm, co sprawi, że aplikacja przygotuje alternatywną wersję. Oczywiście całość można z łatwością udostępnić znajomym.
 
 
Tworzenie komiksów daje dużo frajdy i może być ciekawą formą miniaturki filmu lub jego zapowiedzi. Jej potencjał zdecydowanie powiększyłaby możliwość dodawania dymków. Łatwo sobie wyobrazić powstałe na tej podstawie memy czy grafiki zawierające krótką relację z danego wydarzenia. Czas pokaże w jakim kierunku rozwinie się ta propozycja i jaką zdobędzie popularność. Na razie pierwsze opinie użytkowników są bardzo pochlebne. 

Selfissimo! - inteligentna aplikacja, która stworzy klimatyczne selfie

Kolejna propozycja Google'a to oprogramowanie dostępne na Androida i iOS umożliwiające wykonanie selfie. Samo w sobie nie jest to nic zaskakującego, ale aplikacja posiada pewne charakterystyczne cechy. Przede wszystkim rozpoznaje kiedy pozująca osoba przestaje się ruszać i wtedy wyzwala migawkę. To bardzo intuicyjne działanie połączone z ciekawą prezentacją uzyskanych w aplikacji fotografii – oprogramowanie kompiluje stykówkę, złożoną z czaro-białych obrazów. Za sprawą tej funkcji wielu odbiorców ochrzciło aplikację programem do tworzenia "artystycznych" selfie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem