15 stycznia 2010, 20:30
Autor: Marcin Woźniak
czytano: 6015 razy

Konferencja Sony 2010

Konferencja Sony 2010

Środa 13 stycznia 2010 roku to dzień, w którym miała miejsce konferencja zorganizowana przez firmę Sony. Redakcja serwisu ŚwiatObrazu.pl miała okazję uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu, które odbyło się w Fabryce Trzciny na warszawskiej Pradze. Poniżej znajduje się krótka relacja fotograficzna z konferencji Sony.

Celem tej imprezy było zaprezentowanie przedstawicielom prasy nowości sprzętowych i programowych, które pojawiają się w bieżącym roku w ofercie Sony. Ponieważ nowe produkty ukazują się zarówno wśród komputerów VAIO, telewizorów BRAVIA, kamer video, aparatów Cyber-shot i lustrzanek, cała impreza była spora a  pobieżne zapoznanie się z nowościami zajmowało w sumie kilka godzin.

konferencja sony


Konferencje rozpoczął Pan Seng Hock Chang Dyrektor Marketingu Sony Poland. Następną osobą, która zabrała głos był Pan Philip Rose, który pełni funkcje Dyrektora Europejskiego Centrum Projektowego Sony. Wystąpienie to dotyczyło nowego, minimalistycznego wzornictwa Monolithic Design, jakie w 2010 roku będzie stosowane dla telewizorów BRAVIA.

konferencja sony

 
konferencja sony konferencja sony
zdjęcia: Sony

Pan Nakano Masato wprowadził gości w nowości w  ofercie komputerów VAIO, po czym poszczególne grupy dziennikarzy udały się do stref wydzielonych przez organizatorów, aby zapoznać się z produktami.

konferencja sony


W strefie VAIO można było zobaczyć zupełnie nowy, pokazywany wcześniej tylko na targach CES 2010 w Las Vegas, komputer VAIO z serii Z. Jest to notebook zamknięty w obudowie wykonanej z aluminium i włókien węglowych, posiadający matową matryce o wielkości 13,1”  (16:9) wyświetlającą obraz w rozdzielczości HD oraz dysk SSD.  Możliwe było także zapoznanie się z pozostałymi nowościami sprzętowymi w ofercie VAIO serii W, F oraz Y.
Nowa wersja programu Sony Picture Motion Browser  to kolejny atut nowych notebooków VAIO, które będą fabrycznie wyposażane w to oprogramowanie.

konferencja sony

konferencja sony


Kolejna cześć naszej podróży przez nowości Sony dotyczyła telewizorów BRAVIA. Można było na  żywo ocenić surowe wzornictwo nowych telewizorów Sony ale to nie była jedyna nowinka. Producent zaprezentował także telewizor 3D. Osoby zainteresowane ta nową technologią mogą się z nią zapoznać, ponieważ jak zapewniają przedstawiciele firmy Sony, w warszawskim salonie Sony Style telewizor BRAVIA 3D będzie dostępny dla każdego.

konferencja sony

konferencja sony

konferencja sony


Trzecia część konferencji dotyczyła segmentu foto i video. Przedstawione zostały nowe modele kamer Sony z linii Handycam wyróżniające się sensorami CMOS Exmor R, wysokiej jakości optyką Sony G i Zeiss oraz szeregiem innych właściwości. Prócz standardowych kamer zaprezentowano niezwykle ciekawy produkt o nazwie Bloggie. Jest to mała i poręczna kamera HD z obracanym obiektywem, która w połączeniu z komputerami VAIO pozwala na szybkie przesyłanie filmów i zdjęć do serwisów typu facebook czy youtube.

konferencja sony
zdjęcie: Sony


Nowa linia aparatów Sony Cyber-shot została również przedstawiona ale największe zainteresowanie wzbudzał najwyższy model z tej serii czyli Cyber-shot HX5. Niestety model, który był udostępniony podczas konferencji był egzemplarzem przedprodukcyjnym przez co nie możemy zaprezentować żadnych testowych fotografii wykonanych przy użyciu nowego okrętu flagowego serii Cyber-shot.

konferencja sony

konferencja sony


Drugą gwiazdą części fotograficznej była nowa lustrzanka A450, która była prezentowana wraz z pozostałymi modelami systemu α. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku kompaktowego HX5, tak i nowa A450 była modelem przedprodukcyjnym.

 

 www.swiatobrazu.pl