Konkurs Fotoblog 2010: wywiad z Przemkiem Szuba, autorem bloga footszak.blox.pl

Konkurs Fotoblog 2010: wywiad z Przemkiem Szuba, autorem bloga footszak.blox.pl

"Często inspiruję się malarstwem i staram się wpleść jego prawidła w fotografię, w ten sposób ją uszlachetniając. Tym bardziej, że w zasadzie mając już za sobą studia na ASP w Krakowie, jak każdy jej absolwent, jestem niejako pierwiastkiem malarstwa przykładnie skażony, czy tego chcę czy nie. I nie ma w tym nic złego, bo malarstwo to sztuka pradawna i wysoce szlachetna, studnia niewyczerpana inspiracji i pomysłów" - twierdzi Przemek Szuba, twórca bloga footszak.blox.pl. Blog ten bierze udział w Konkursie Fotoblog 2010.


Katarzyna Mróz: Od maja 2007 roku pod adresem footszak.blox.pl regularnie umieszczasz zdjęcia okraszone mniej lub bardziej dowcipnymi komentarzami. Co spowodowało, że postanowiłeś publikować fotografie, wykorzystując bloga jako formę przekazu? Co sprawia, że nadal umieszczasz tam zdjęcia?

Przemek Szuba: Od kiedy trzymam w rękach aparat (blog tworzę przez ułamek tego okresu), odczuwałem naturalną potrzebę prezentowania swoich dokonań. Każda taka prezentacja, mniej lub bardziej istotna, była okazją do autorefleksji na temat pokazanej fotografii. Zawsze dość długo zastanawiałem się, zanim puściłem cokolwiek w świat, ale jeszcze dłużej zastanawiałem się nad tym po fakcie.
Dlaczego fotoblog? Klimat panujący w serwisach służących ściśle do publikacji zdjęć, raczej nie wspomaga nieposkromionego rozwoju artystycznych indywidualności. Fotoblog jest dużo “intymniejszą" przestrzenią, w ramach której dozwolone jest tak naprawdę wszystko; nikt nie wystawia mi ocen, nie ma tu warunków do tworzenia hermetycznych grup wzajemnej adoracji. Tutaj po prostu pokazuję to, co mi z serca płynie, a widz zatrzymuje się u mnie lub nie. To czysty układ.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem