Konkurs fotograficzny International Landscape Photographer of the Year 2019

Konkurs fotograficzny International Landscape Photographer of the Year 2019

Prawie 850 fotografów krajobrazowych zgłosiło swoje najlepsze zdjęcia do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym International Landscape Photographer of the Year 2019. Jury złożone z wielu ekspertów związanych z tą dziedziną fotografii (w tym także zwycięzcy poprzedniej edycji) wybrało spośród 3400 fotografii najlepsze portfolio i pojedyncze obrazy. Ostatecznie zwycięzcą całych zawodów został rosyjski fotograf Oleg Erszow, który został nagrodzony za swoje niesamowite zdjęcia wykonywane w Anglii i na Islandii.


W kategorii najlepsze pojedyncze zdjęcie główna nagroda trafiła do francuskiej fotografki krajobrazowej Magali Chesnel, która wykonała zdjęcie lotnicze mokradeł w Grussain we Francji. Jury przyznało także kilka nagród specjalnych za najlepsze pojedyncze zdjęcia, wyróżniające się w kategoriach takich jak śnieg i lód, abstrakcyjne zdjęcie z powietrza, dzika przyroda, samotne drzewo czy chmury. 
 
Wszyscy zwycięzcy, w tym także 101 najlepszych finalistów pokazało, jak różnorodna może być fotografia krajobrazowa. Niektóre zdjęcia ukazują wpływ człowieka na środowisko, inne z kolei próbują ukazywać dziewicze pejzaże nietknięte ręką człowieka. 
 
Trzech zwycięzców w kategorii portfolio i pojedyncze zdjęcie podzieliło między sobą nagrodę pieniężną o wysokości 10 000 USD (niemal 40 000 złotych). Zwycięzcy kategorii specjalnych otrzymali możliwość wydrukowania swoich prac w formacie o dłuższym boku wynoszącym 100 cm. Wszystkie 101 najlepszych prac zostanie zebranych w corocznym albumie podsumowującym konkurs fotograficzny International Landscape Photographer of the Year. Tymczasem poniżej znajdziesz wybrane, wyróżnione w tych zawodach prace.

Konkurs fotograficzny International Landscape Photographer of the Year 2019 - wyróżnione prace

Konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem