Poznaj wyniki konkursu fotograficznego Siena International Photo Awards 2019

Poznaj wyniki konkursu fotograficznego Siena International Photo Awards 2019

Już po raz piąty konkurs fotograficzny Siena International Photo Awards nagradza najlepsze zdjęcia fotografów z całego świata. Organizatorzy przewidują w nim różnorodne kategorie, które umożliwiają pokazanie zróżnicowanego sposobu widzenia świata. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Jonathan Banks, który uchwycił moment, gdy dziecko przebywającej wśród zwartej grupy cywilów w Liberii próbuje odzyskać swoją piłkę. Napięcie buduje obecność w kadrze strażnika i czujny wzrok dziecka, próbującego przedostać się do piłki niepostrzeżenie.


Fotografia Jonathana Banks’yego została uhonorowana tytułem Photo of The Year. Autor wyjaśnił, że podczas fotografowania przez większość czasu skupiał się na żołnierzach. Dopiero po jakimś czasie skierował obiektyw w stronę tłumu ludzi, co ostatecznie okazało się znacznie ciekawszym tematem. Zgodnie z wypowiedzią fotografa scena widoczna na zwycięskim zdjęciu wydarzyła się w mgnieniu oka. Jego obraz jest poruszającym obrazem napięcia panującego podczas stanu tzw. pokoju. W dodatku pokazuje dramat dzieci w sytuacjach konfliktów, które chcą tylko zachować swoje normalne dzieciństwo.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem