Konkurs fotograficzny Environmental Photographer of the Year 2018 – zawstydzający obraz traktowania przez ludzi planety

Konkurs fotograficzny Environmental Photographer of the Year 2018 – zawstydzający obraz traktowania przez ludzi planety

Konkurs fotograficzny Environmental Photographer of the Year adresowany jest do fotografów, którzy dokumentują stan błękitnej planety. Do edycji 2018 napłynęły zgłoszenia z 89 krajów. Ostatecznie jury wybrało 5 autorów, nagradzając ich wybitne umiejętności opowiadania za pomocą obrazów i znakomitą technikę. Organizatorem dorocznego konkursu jest The Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM), czyli ogranizacja zajmująca się środowiskiem.


Dzięki wykonaniu zachwycającego zdjęcia opuszczonego statku osadzonego na gruncie pokrytym solą, irański fotograf Saeed Mohammadadeh zdobył tytuł Environmental Photographer of the Year 2018. Piękny, ale jednocześnie niepokojący obraz demonstruje niebezpieczną kombinację zmiany klimatu i zanieczyszczenia środowiska przez człowieka. "W tegorocznym zwycięskim kadrze dostrzegam ostateczność. Woda wykorzystywana przez lokalną społeczność była wykorzystywana do wielu celów, jednakże porzucony statek sugeruje, że już nie powróci." - powiedział Terry Fuller, dyrektor naczelny CIWEM, będący jednocześnie jurorem w tym konkursie fotograficznym. Dodał, że zdjęcie prowokuje do zastanowienia się, "dlaczego statek został pozostawiony sam sobie. Czy właściciele nie zdawali sobie sprawy lub nie chcieli dać wiary, ze poziom wody się obniży? A może zmiany nastąpiły tak szybko, że nie zdążyli się do nich zaadaptować?"


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem