Poznaj zwycięzców konkursu fotograficznego Astronomy Photographer of the Year 2020

Poznaj zwycięzców konkursu fotograficznego Astronomy Photographer of the Year 2020

To już dwunasty raz, gdy konkurs fotograficzny Insight Investment Astronomy Photographer of the Year wyróżnia najlepsze zdjęcia astronomiczne - Przy ponad 5000 zgłoszeń nadesłanych z całego świata poziom musiał być wysoki (jak co roku). Dzięki temu udało się stworzyć niepowtarzalną galerię zdjęć kosmosu, które robią wrażenie i pozwalają oderwać się od codzienności. Wśród laureatów znaleźli się także Polacy.


W tym roku główną nagrodę zdobył francuski astrofotograf Nicolas Lafaudeux, który wykonał niecodzienny obraz naszej sąsiedniej galaktyki - Andromedy. Zastosował efekt tilt-shift, który tworzy wrażenie oglądania makiety. Ten zabieg sprawia, że galaktyka - która w rzeczywistości znajduje się w niewyobrażalnej odległości 2 milionów lat świetlnych - wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Rzeczywiście jego kadr pozwala stworzyć wrażenie "intymnego" obcowania z tym obiektem kosmicznym i zbudować poczucie jego bliskości. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem