Zając jak lodowa rzeźba - piękne zdjęcia natury wyróżnione w konkursie BigPicture

Zając jak lodowa rzeźba - piękne zdjęcia natury wyróżnione w konkursie BigPicture

Kalifornijska Akademia Nauk w San Francisco opublikowała zwycięskie fotografie w dorocznym konkursie BigPicture: Natural World Photography Competition - Do zawodów zostało zgłoszonych ponad 6400 prac, nadesłanych przez fotografów pochodzących z 65 krajów. Zwycięskie zdjęcia były wyłaniane w ramach różnych kategorii, takich jak Zwierzęta lądowe, Skrzydlate życie, Krajobrazy, Pejzaże wodne i flora, Wodne życie, Sztuka przyrody czy Człowiek i natura.


Prace konkursowe zostały wybrane przez panel sędziów składający się m.in. z fotografki przyrody Suzi Eszterhasa czy Chiny Arunrugstichai. Nagrodę główną otrzymał Andy Parkinson z Crich w Wielkiej Brytanii za fotografię przedstawiająca zwiniętego w kłębek zająca, chroniącego się przed śniegiem i zimnem. Autor pracy spędził 3 lata na obserwowaniu tych zwierząt w ich naturalnym środowisku, zapoznając się z ich typowymi zachowaniami, zanim "trafił" nagrodzone ujęcie. 
 
"Tylko zawodowiec może w niezwykły sposób przedstawić pozornie powszedni temat" - skomentowała zwycięską pracę przewodnicząca jury Suzi Eszterhas. "Na zdjęciu autorstwa Andy’ego Parkinsona widzimy zająca zwiniętego w kłębek tak, jakby był rzeźbą. To zdjęcie wyróżnia się doskonałością techniczną, umiejętnością pokazania tematu w artystyczny sposób i przedstawia ciekawe zachowanie zwierząt, dając wnikliwy wgląd w ich codzienność" - dodała znana fotografka przyrodnicza. 
 
Wszystkie 49 zwycięskich i finałowych zdjęć zostanie zaprezentowanych na corocznej wystawie BigPicture, która zaplanowana jest na lato w Kalifornijskiej Akademii Nauk. Poniżej możesz zobaczyć wybrane nagrodzone w konkursie zdjęcia.

Konkurs fotograficzny BigPicture - zobacz wyróżnione prace

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem