Zdumiewające zdjęcia zwycięzców konkursu Close-Up Photographer of the Year 2020

Zdumiewające zdjęcia zwycięzców konkursu Close-Up Photographer of the Year 2020

Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Close-Up Photographer of the Year - Impreza ta gromadzi najlepsze zdjęcia miniaturowego świata - zarówno fotografię makro jak i zbliżeniową.


W tym roku zostało zgłoszonych ponad 6500 zdjęć, które zostały nadesłane przez uczestników z 52 krajów. Główna nagroda i tytuł fotografki roku trafił do profesor ekologii molekularnej Galice Hoarau, która nadesłała zdjęcie w kategorii zwierzęta. Jej praca przedstawia młodego węgorza i została zrealizowana podczas nurkowania nocnego u wybrzeży wyspy Lembeh w Indonezji. 
 
"To co sprawia, że nurkowanie w czarnej wodzie nocą jest tak magiczne, to obfitość rzadko spotykanych stworzeń planktonowych. Po zachodzie Słońca małe organizmy pelagiczne unoszą się blisko powierzchni, aby pożywić się tam, gdzie światło słoneczne umożliwiło wzrost glonom planktonowym. O wschodzie Słońca nurkują w głębinach i pozostają tam w ciągu dnia, aby uciec przed drapieżnikami" opowiada o swojej pracy Galice Hoarau. 
 
Zwycięskie zdjęcie zostało zrealizowane przy pomocy aparatu Olympus OM-D E-M1 Mark II z obiektywem M.Zuiko 30 mm Macro. Całość była umieszczona w obudowie podwodnej Nauticam i wsparta dwoma lampami błyskowymi Inon Z-330 i 2 lampami Sola. Ustawienia ekspozycji to 1/320 s, f/16 i ISO 400. 
 
Poza ważnym tytułem fotografki roku laureatką otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 3250 USD (około 12 500 złotych). Pozostaje pogratulować zwyciężczyni. Poniżej można obejrzeć zarówno jej pracę, jak i pozostałych laureatów konkursu fotograficznego Close-Up Photographer of the Year 2020. 

Konkurs fotograficzny Close-Up Photographer of the Year 2020 - zobacz zwycięskie prace

Konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem