Konkurs fotograficzny Nikon Small World Contest 2018 odkrywa świat niedostępny dla ludzkiej percepcji

Konkurs fotograficzny Nikon Small World Contest 2018 odkrywa świat niedostępny dla ludzkiej percepcji

Już od 44 lat Nikon organizuje konkurs fotograficzny, w którym prezentuje piękno świata w skali mikro. Dzięki rozwojowi technologii granice poznania i możliwości zbliżenia się do najmniejszych obiektów są sukcesywnie przesuwane. Daje to ogromne możliwości zarówno amatorom jak i profesjonalistom na całym świecie, którzy urzekają swoimi obrazami.


Do edycji organizowanej w 2018 roku napłynęły zgłoszenia od 2500 naukowców i artystów pochodzących z 89 krajów. Jury, biorące pod uwagę treść zdjęcia, sprawność techniczną autora i oddziaływanie obrazu na widza zdecydowało, że zdobywcą głównej nagrody został Yousef Al Habshi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sfotografował on oko złożone chrząszcza z rodziny ryjkowców, stosując przy tym 20-krotne powiększenie. Owad ten zamieszkuje Filipiny i mierzy mniej niż 11 mm. Wokół oka mienią się łuski przypominające cekiny. Jak przyznaje sam autor najtrudniejsze było uchwycenie czarnego ciała owada na czarnym tle tak, aby oddać szczegóły wszystkich elementów obrazu. Finalna fotografia stanowi połączenie 128 ekspozycji.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem