Konkurs fotograficzny Ocean Art Underwater Photography Competition - odkrywanie piękna podwodnego świata

Konkurs fotograficzny Ocean Art Underwater Photography Competition - odkrywanie piękna podwodnego świata

Portal The Underwater Guide zaprezentował zwycięzców 8 edycji corocznego konkursu fotograficznego Ocean Art Underwater Photography Competition 2019 - Prace zachwycają kunsztem, umiejętnością uchwycenia niezwykłych momentów i ukazania ich w niezwykle atrakcyjny i zapadający w pamięć sposób, jednakże niestety też w dużej mierze niepokoją, gdy pokazują negatywny wpływ człowieka na środowisko.


W tegorocznej edycji zgłoszono tysiące zdjęć pochodzących z 78 krajów całego świata. Łączna pula nagród wyniosła 85 000 USD (ponad 300 000 złotych). Zdjęcia można było nadsyłać w ramach 16 kategorii tematycznych, wśród których znalazły się m.in. ujęcia szerokokątne, makrofotografia podwodna, mikrofotografia czy krajobrazy rafy.
 
Zwycięzcą całego konkursu fotograficznego został Greg Laceur, którego praca jednocześnie uzyskała pierwsze miejsce w kategorii zdjęcia zimowe. Jego kadr ukazuje wyjątkowe zbliżenie krabojada foczego w lodowatej wodzie w pobliżu Półwyspu Antarktycznego. 
 
Wśród zwycięskich zdjęć znalazło się także wiele innych zdumiewających kadrów. Laureaci zabierają widzów w zdumiewająca podróż do podwodnego świata, gdzie zobaczyć można niezwykle koniki morskie, ślimak, które wyglądają jakby pochodziły z innej planety czy niepokojące obrazy negatywnego wpływu cywilizacji ludzkiej na podmorski świat.
 
Poniżej możesz zobaczyć zwyciezców poszczególnych kategorii. Więcej informacji na temat konkursu fotograficznego Ocean Art Underwater Photography Competition znajdziesz na jego oficjalnej stronie.

Konkurs fotograficzny Ocean Art Underwater Photography Competition 2019 - poznaj prace nagrodzonych fotografów

Zwycięzca całego konkursu i kategorii zimowe zdjęcia podwodne

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem