Konkurs fotograficzny polskojęzycznej Wikipedii - Wikiwakacje

Konkurs fotograficzny polskojęzycznej Wikipedii - Wikiwakacje

11 lipca ruszył letni konkurs fotograficzny polskojęzycznej Wikipedii – Wikiwakacje. Przesyłając zdjęcia polskiego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego można wziąć udział w walce o atrakcyjne nagrody. Przesłane na konkurs fotografie wzbogacą zasoby multimedialne dostępne na wolnych licencjach w serwisie Wikimedia Commons, z którego korzystają m.in. wszystkie wersje językowe Wikipedii na całym świecie. Konkurs potrwa do 31 sierpnia. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, a partnerem PTTK.


Codziennie miliony czytelników otwierają Wikipedię w poszukiwaniu informacji. Czytają hasła, przeglądają dołączone do nich materiały multimedialne. Chcemy, żeby te ostatnie były jak najlepszej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc. Wielu z Was będzie w te wakacje podróżować po Polsce, podczas tych podróży wykonując zdjęcia polskich zabytków i polskiej natury. Chcemy, abyście podzielili się tymi zdjęciami z Wikipedią, wzbogacając jej zasoby multimedialne dotyczące naszego kraju. Najlepsze spośród wykonanych i udostępnionych przez Was zdjęć nagrodzimy.

W konkursie brać mogą udział zdjęcia zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo (w tym parków narodowych i rezerwatów przyrody), dzieł sztuki wystawionych w miejscach publicznych oraz obiektów małej architektury o walorze historycznym (a więc starszych niż 50 lat). Wszystkie zdjęcia muszą być udostępnione na wolnych licencjach, dzięki czemu będą mogły być bezpłatnie wykorzystywane również poza Wikipedią, np. do celów edukacyjnych lub do promocji naszego kraju. Spośród nagrodzonych zdjęć jury wybierze trzy najlepsze w kategorii ogólnej oraz po trzy w każdej z kategorii tematycznych: zabytki i obiekty małej architektury, szerokie plany przyrodnicze i parkowe oraz pomniki przyrody i inne obiekty naturalne. Łączna pula nagród wynosi ponad 7000 złotych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem