Każdy poród jest inny - zobacz silne emocje na zdjęciach wyróżnionych w konkursie fotograficznym

Każdy poród jest inny - zobacz silne emocje na zdjęciach wyróżnionych w konkursie fotograficznym

Każdy poród to przeżycie, które jest jedyne w swoim rodzaju - Aby utrwalić te jednocześnie pełne wyzwań i radości chwile, fotografowie odgrywają role zarówno dokumentalistów, jak i artystów, przedstawiając poród w autentyczny, a jednocześnie estetyczny i pełen szacunku sposób. Organizacja International Association of Professional Birth Photographers (Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin - IAPBP) przeprowadziła konkurs fotograficzny o tematyce związanej z porodami. Teraz możemy poznać jego wyniki.


Konkurs fotograficzny organizowany przez tę organizację jest otwarty dla ponad 1100 członków społeczności IAPBP zrzeszającej fotografów online. Wśród nich znajdują się reprezentaci 51 krajów z całego świata. Konkurs przewiduje wyróżnienie zwycięzcy całych zawodów, a także w poszczególnych kategoriach, wśród których można znaleźć także nagrodę publiczności. 
 
W edycji przeprowadzonej w 2020 roku zwyciężyła Jessica Vink, która wykonała poruszający portret matki z noworodkiem zatytułowany "Moment ciszy" (oryg. A Moment of Silence). Zdjęcie to pokazuje moment wytchnienia, którego doświadcza mama i nowonarodzone dziecko po porodzie. Chociaż w otoczeniu widać chaos wynikający z dynamizmu każdego porodu, to całość świetnie kontrastuje i tworzy ramę dla spokoju oraz piękna kobiety z dzieckiem.
 
Nagrodzone w tym konkursie fotograficznym zdjęcia ukazują poród na wiele różnych sposobów. Na zdjęciach można zobaczyć różne oblicza tego wydarzenia, zawierające w sobie ból, łzy, ale także radość. Ciekawe relacje ujawniają się także na obrazach, w których uczestniczy starsze rodzeństwo noworodków. Poniżej możesz zobaczyć wybrane zdjęcia laureatów konkursu.
 

Konkurs fotograficzny International Association of Professional Birth Photographers - zobacz wyróżnione prace

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem