Konkurs fotograficzny Royal Society Publishing Photography Competition ukazuje piękno świata nauki

Konkurs fotograficzny Royal Society Publishing Photography Competition ukazuje piękno świata nauki

Po raz czwarty konkurs fotograficzny Royal Society Publishing Photography Competition nagradza autorów, którzy swoimi fotografiami prezentują piękno nauki. Obrazy obejmują ogromne spektrum obserwacji - od zaćmienia Słońca do makrofotografii owadów.


Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Royal Society Publishing Photography Competition został Petr Horálek, który sfotografował hybrydowe zaćmienie Słońca w 2013 roku obserwowane z terenu Ugandy. Praca ta pokazuje, jak ważne jest znalezienie się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Następna taka obserwacja będzie możliwa dopiero w 2023 roku.

"Podczas niezapomnianej wyprawy do Pokwero w Ugandzie uchwyciłem niesamowicie krótkie i wyjątkowe hybrydowe zaćmienie Słońca" - powiedział autor zwycięskiej fotografii. "Tylko na 3 minuty przed trwającym zaledwie 19 sekund całkowitym zaćmieniem Słońca, zachmurzone niebo cudownie oczyściło się tak, abym mógł dostrzec to spektakularne zjawisko. Na jego zobaczenie istnieje tylko 13% szans w ciągu wieku, co biorąc pod uwagę jego rzadkość i uwzględniając możliwość zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych sprawia, że miałem wiele szczęścia".

W konkursie obowiązywało 5 kategorii: astronomia, zachowania, mikroobrazowanie, nauki o Ziemi i nauki o środowisku oraz ekologii. Warto obejrzeć poniższe prace, aby poznać cuda i piękna nauki. 

Reklama
Tamron - 5 lat gwarancji - styczeń 2019 - 300px nr 2

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem