Niesamowity podwodny świat w konkursie fotograficznym Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018

Niesamowity podwodny świat w konkursie fotograficznym Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018

Właśnie poznaliśmy zwycięzców konkursu Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018, który jest organizowany od 14 lat i w tym roku zgromadził ponad 2100 zgłoszeń z całego świata. Laureaci konkursu zostali wyróżnieni w ramach czterech kategorii – szeroki kąt, fotografia konceptualna, aparat kompaktowy i makro. Zwycięzcą całego konkursu został Rodney Bursiel, który stworzył piękne, romantyczne zdjęcie ogromnego wieloryba, które ukazuje go jako mistyczną istotę. Rodney Bursiel otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD i wycieczkę z firmą Agressor, która specjalizuje się w organizowaniu ekstremalnych wyjazdów.


W kategorii aparat kompaktowy za najlepsze zostało uznane zdjęcie autorstwa Jamiego Halla przedstawiające murenę czającą się na swoją ofiarę w ciemnej lagunie. Pierwsza nagroda w kategorii fotografia konceptualna trafiła do Conora Culvera, który stworzył "dom" dla ośmiornicy z gatunku Amphioctopus marginatus, natomiast Cai Songa został laureatem w kategorii makro, uwieczniając ośmiornicę z rodzaju Tremoctopus. Alex Dawson otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii szeroki kąt za zdjęcie prezentujące zanurzony czołg przeciwlotniczy M42 Duster, który zatonął w 1999 roku w pobliżu wybrzeża Jordanii.

Warto wiedzieć, że można już zgłaszać się do kolejnej edycji tego konkursu fotograficznego. Nabór zgłoszeń rozpocznie się 1 listopada 2018 roku i potrwa do 31 maja 2019 roku. Jest on adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie organizatorów.

Konkurs fotograficzny Scuba​ ​Diving​ ​Magazine’s​ Underwater ​Photo​ Contest 2018 – nagrodzone prace

Grand Prize

Rodney Bursiel

Sprzęt: Nikon D800, obiektyw 16 mm f/2.8, obudowa typu Ikelite

Parametry ekspozycji: f/7.1, 1/200 s, ISO 400

konkurs fotograficzny

Kulisy powstania zdjęcia: "Po spędzeniu całego dnia na poszukiwaniu wielorybów, nasza załoga została nagrodzona magicznym spotkaniem z matką i jej cielakiem. Gdy samica była na głębokości 10 metrów, ciekawskie młode wynurzyło się, aby złapać oddech i zbadać każdego z nas. Na tym zdjęciu odwróciłem perspektywę tak, aby wieloryb zdawał się unosić nad powierzchnią wody. Opowiadanie historii nie musi zawsze oznaczać opisywania tego, co widzieliśmy w rzeczywistości. Mam w związku z tym nadzieję, że moim zdjęciem uda mi się podzielić z odbiorcami mistycznymi doświadczeniami, wynikającymi z nurkowania." / fot. Rodney Bursiel / Tonga

Kategoria: aparat kompaktowy

Pierwsze miejsce

Jamie Hall

Sprzęt: Canon PowerShot G16, obudowa Fantasea

Parametry ekspozycji: f/2.8, 1/160 s, ISO 100

konkurs fotograficzny

Kulisy powstania zdjęcia: "W miejscu popularnym wśród nurków nazwanym South Lagoon, dostrzegłem formację skalną i koralową zlokalizowaną w piaszczystym terenie. Kiedy zajrzałem do dziury znajdującej się w środku, zobaczyłem jednego z największych i najbardziej ciekawskich przedstawicieli muren z jakimi miałem do czynienia - Gymnothorax javanicus. Poruszające się z bardzo dużą ostrożnością zwierzę (podobnie zresztą do mnie), wpatrywało się wprost w mój obiektyw, nie zrywając kontaktu wzrokowego ani na moment. Nie chciałem stresować ryby, stąd zbliżałem się do niej powoli i stopniowo. Wykonałem kilka naświetleń w momencie, gdy murena wciąż przyglądała się badawczo mojemu aparatowi." / Fot. Jamie Hall / Wyspa Tiran na Morzu Czerwonym

 

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem