Konkurs fotograficzny Wiki Lubi Zabytki

Konkurs fotograficzny Wiki Lubi Zabytki

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest sfotografowanie jak największej liczby polskich zabytków. Zdjęcia trafią do zbiorów Wikimedia Commons – repozytorium wolnych mediów Wikipedii i największego zbioru wolnych plików multimedialnych w sieci. SwiatObrazu.pl objął konkurs fotograficzny patronatem medialnym.Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć. Dzięki temu międzynarodowy konkurs Wiki Loves Monuments 2011 trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii "Największy Konkurs Fotograficzny". Trzecia edycja konkursu, która odbywała się w dniach 1-30 września 2012, objęła już cały świat: 15 tys. osób z 35 krajów przesłało ponad 365 tys. zdjęć. W polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę Wiki Lubi Zabytki, w 2012 wzięło udział 679 uczestników, którzy załadowali do Wikimedia Commons, ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków. Pod względem liczby przesłanych zdjęć Polska zajęła wtedy pierwsze miejsce wśród wszystkich krajów biorących udział w konkursie.

Tegoroczna edycja konkursu potrwa do 30 września 2019. Przez cały miesiąc będzie można ładować zdjęcia na stronę Wikimedia Commons. Zachęcamy wszystkich do fotografowania polskich zabytków, szczególnie tych mniej znanych, których zdjęć w internecie jest niewiele lub są niewystarczające jakościowo. Dzięki temu razem możemy zbudować największy zbiór fotografii prezentujący polskie dziedzictwo materialne.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Na zwycięzców czekać będą nagrody w postaci voucherów na sprzęt fotograficzny. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej  www.wikizabytki.pl.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska, Organizacja Pożytku Publicznego,  która wspiera i promuje dostęp do wolnej wiedzy poprzez gromadzenie zasobów i rozwijanie treści: opp.wikimedia.pl

Reklama

Wrześniowe kursy fotografii online


Inspiracja jest jak ogień, który zaczyna płonąć dopiero kiedy go rozpalisz, a żywi się satysfakcją z tego, że widzisz, jak się rozwijasz.

 

Już dziś wybierz kurs fotografii online dla siebie

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 100% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Na łące  Sztuka - Ray Charls Czekolada Normalnie to koń by się uśmiał Wspinaczka 3p 20190831