Ostatnia chwila na zgłoszenia do konkursu Nikon Photo Contest

Ostatnia chwila na zgłoszenia do konkursu Nikon Photo Contest

To już ostatnia chwila na zgłoszenia w 37. międzynarodowym konkursie fotograficznym Nikon Photo Contest. Zgłoszenia będą przyjmowane do godziny 5.00 rano, 31 stycznia 2019 r. (CET).W 37. edycji Nikon Photo Contest prace przyjmowane są w trzech kategoriach, a każda z nich ma inny temat:

  • "Open", której tematem przewodnim jest "Change" (Zmiana) – zgłaszane fotografie mają przedstawiać zmiany, którymi fotografowie chcą się podzielić ze światem, od pracy po styl życia i klimat.
  • "Next Generation", otwartej dla fotografów w wieku do 25 lat, która skupia się na "Identity" (Tożsamość). Przesłane prace powinny ukazywać proces odkrywania tożsamości przez młodsze pokolenia.
  • "Short Film", w której zdjęcia mają opowiadać o "Hope" (Nadzieja) – optymistycznej wizji przyszłości.

Fotografia jest uniwersalnym językiem komunikacji. Poprzez Nikon Photo Contest firma Nikon chce wspierać rozwój społeczności, która w ten właśnie sposób pragnie wyrażać swoje emocje, niezależnie od doświadczenia, pochodzenia czy wykształcenia. To podejście odzwierciedla fakt, że w edycji 2016-2017 Nikon Photo Contest 76 356 zgłoszenia napłynęły ze 170 krajów i regionów.

Reklama

Fotografia produktów


Obraz sprzedaje. To stara i sprawdzona zasada, stosowana w praktyce przez każdego specjalistę odpowiedzialnego za promocję. Dlatego właśnie fotografia reklamowa stanowi przystań dla setek fotografów i trampolinę do wielkich artystycznych karier.

 

E-kurs Fotografia produktów kierujemy do osób, które mają znikome lub żadne doświadczenie w zakresie zdjęć produktowych, a chcieliby w niewielkim czasie zdobyć umiejętności zbliżone do tych, które posiadają profesjonaliści.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Zgłoszone prace będzie oceniać jury, któremu przewodniczy Neville Brody (dyrektor artystyczny). Brody tworzy od ponad trzydziestu lat, a jego prace były publikowane w wielu miejscach - od okładek albumów po materiały marketingowe międzynarodowych przedsiębiorstw. Jego zdjęcia stanowią inspirację dla wielu artystów oraz fotografów. W skład jury wejdą również: Delly Carr, fotograf sportowy i Ambasador Nikon (Australia), Parker Fitzgerald, fotograf, dyrektor kreatywny w Ransom Limited (USA), Jill Furmanovsky, autorka słynnych portretów muzyków rokowych (Wielka Brytania), Carol Guzy, fotoreporter i Ambasador Nikon (USA), Keith Ladzinski, fotograf specjalizujący się w fotografii historii naturalnej, sportów ekstremalnych i reklamowej oraz Ambasador Nikon (USA), Nadia Meli, która zajmuje się głównie fotografią ślubną oraz jest Ambasadorem Nikon (Włochy), Miho Odaka, kurator wystaw fotograficznych (Japonia), Wing Shya, artysta – fotograf (Hong Kong), Bharat Sikka, fotograf sztuk pięknych (Indie), Gisli Snaer, Dyrektor & CEO London Film School (Islandia), Jeffrey Wu, profesjonalny fotograf natury (Kanada).

Brody tak komentuje przyszłość fotografii: "Fotografia jest stosunkowo nowym elementem cywilizacji. Jeszcze niedawno była zarezerwowana dla elit, ekspertów – dziś każdy może być fotografem. Jednakże mimo że wszyscy umiemy pisać i czytać, to świat nadal potrzebuje wielkich pisarzy. Wszechobecność fotografii pozwoli w przyszłości wielu osobom wkroczyć w nowy, ekscytujący świat. Mam nadzieję, że właśnie to zobaczymy w tegorocznej edycji Nikon Photo Contest."

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

...w parku kwiat jeziorko  Na łące i w ogrodzie ze słońcem na pokładzie Dzieci Wieloryba napotkałam ..