Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Konkurs dla gimnazjalistów - Panasonic Kid Witness News

Konkurs dla gimnazjalistów - Panasonic Kid Witness News

Znowu coś kręcą – Panasonic Kid Witness News - to organizowany od 1988 roku konkurs dla młodych kandydatów na reporterów. Celem konkursu jest zapoznanie młodzieży ze sztuką reportażu filmowego, a do wygrania są cenne nagrody.


Jesteś gimnazjalistą? Kręcisz filmy? Zostań reporterem i zdobądź kamerę dla siebie i swojej szkoły – Warszawa, 15 września 2008 r. – Panasonic ogłosił rozpoczęcie piątej edycji międzynarodowego konkursu Panasonic Kid Witness News, w którym mogą wziąć udział polscy gimnazjaliści.

Celem konkursu jest zapoznanie młodzieży ze sztuką reportażu filmowego oraz uwrażliwienie jej na istotne problemy społeczne. Uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności reporterskie i wykazać się kreatywnością, w bieżącym roku będą mieli możliwość przygotowania reportażu o tematyce ekologicznej. Szkoły, które wezmą udział w konkursie, mają szansę wygrać profesjonalną kamerę video Panasonic.
W konkursie Kid Witness News mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy w terminie do 30 października br. zgłoszą swoje uczestnictwo w projekcie i nadeślą konspekt reportażu dotyczący tematu ekologii. Autorami konspektów powinny być zespoły składające się z nie więcej niż 4 uczniów znajdujących się pod opieką nauczyciela prowadzącego. Szkoły mogą zgłosić do konkursu więcej niż jeden projekt. Uczniowie, którzy wezmą udział w Panasonic Kid Witness News, mają szansę wywalczyć dla swoich szkół sprzęt audio-wizualny marki Panasonic (profesjonalna kamera cyfrowa z
wyposażeniem, telewizor LCD, nagrywarka DVD z twardym dyskiem, materiały eksploatacyjne), przy pomocy którego będą mogły zrealizować koncepcję przedstawioną w nadesłanym do konkursu scenariuszu reportażu.

Polska edycja konkursu została podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich jury konkursowe wybierze spośród nadesłanych konspektów trzy najlepsze. Szkoły otrzymają od Panasonic profesjonalny sprzęt audio-video niezbędny do realizacji przedstawionej w scenariuszu koncepcji. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Fundację Sztuki Art-House, która sprawuje merytoryczną opiekę na projektem KWN. Warsztaty pozwolą zdobyć uczniom wiedzę i rozwinąć umiejętności, dzięki którym samodzielnie zrealizują swój reportaż. Uczniowie na przygotowanie 5-minutowych filmów będą mieli czas do końca stycznia 2009 roku. W drugim etapie polskiej edycji KWN jury wyłoni spośród przygotowanych prac polskiego zwycięzcę projektu, który zostanie ogłoszony w lutym 2009 roku. Na przełomie marca i kwietnia w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki i wręczone nagrody.
Najlepszy polski reportaż będzie jednocześnie reprezentował nasz kraj w światowym i europejskim finale Kid Witness News, którego wyniki poznamy w czerwcu przyszłego roku.
Obok sprzętu audio-video, m.in. profesjonalnej kamery AG-HMC71, który uczniowie mogą zdobyć dla swojej szkoły, Panasonic nagrodzi również uczniów. Każdy z członków zwycięskiego zespołu otrzyma kamerę cyfrową na karty SD. Młodzież, która zajmie w konkursie 2. i 3. miejsce, otrzyma od Panasonic zestawy audio. Ponadto, w przypadku zakwalifikowania się reportażu do europejskiego i światowego finału, zwycięski zespół będzie miał szansę wyjechać na galę KWN do jednego z europejskich miast, a w przypadku finału światowego – do Japonii.

Poziom filmów przygotowywanych przez polskich gimnazjalistów z roku na rok podnosi się. Młodzież bardzo często zaskakuje nas swoimi pomysłami, sposobem traktowania danego tematu i przede wszystkim entuzjazmem z jakim odnoszą się do swojego udziału w projekcie. Przez ostatnie cztery lata zauważyliśmy, że zaangażowanie w Panasonic Kid Witness News dodaje młodym ludziom wiary w siebie, otwiera przed nimi nowe możliwości, a także pozwala rozwinąć nowe zainteresowania. Niejednokrotnie to co do tej pory wydawało im się niemożliwe, zwłaszcza młodzieży, która mieszka w mniejszych miejscowościach Polski, dzięki KWN stawało się nagle osiągalne i właśnie ta perspektywa sprawiała, że uczniowie zaczynali bardziej śmiało patrzeć w swoją przyszłość
– powiedział Remigiusz Zawadzki z Fundacji Sztuki Art-House.

Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska, przekonuje: Projekt Panasonic Kid Witness News ma swój dodatkowy wymiar, obok możliwości twórczego zaangażowania młodzieży, konkurs dodatkowo uczula ją na ważne kwestie społeczne, a tym samym otwiera im szerzej oczy na otaczający ich świat. Tematem tegorocznej edycji jest ekologia. W dobie, gdy dbałość o środowisko naturalne ma coraz większe znaczenie, mamy nadzieję, że młodzież przygotowując reportaże dotyczące tego tematu, skupi się nie tylko na tajnikach warsztatu reportażu filmowego, ale i problematyce ekologicznej, zdobędzie nową wiedzę jak chronić swoje otoczenie przed zgubnym działaniem człowieka i być może zmieni zwyczaje swojej społeczności lokalnej .

Coraz większa popularność projektu i stale rosnąca liczba szkół biorących udział w polskiej edycji Kid Witness News zaowocowała w poprzednich latach sukcesami polskich gimnazjalistów na etapach międzynarodowych. Przed dwoma laty reportaż pt. Wiara czyni cuda autorstwa uczniów Gimnazjum nr 3 w Mielcu – zwycięzca polskiej edycji Panasonic Kid Witness News 2007 zajął w finale europejskim 3. miejsce, uzyskując tylko 10 punktów mniej niż najwyżej oceniony film z Wielkiej Brytanii.
Ubiegłoroczny zwycięzca KWN, film pt. Eco Pret-a-porter, nakręcony przez uczennice Gimnazjum nr 1 w Sztumie, zajął trzecie miejsce w europejskim finale KWN i otrzymał wyróżnienie za najlepszy materiał zdjęciowy podczas światowego finału Panasonic Kid Witness News 2008. Uczennice ze Sztumu, które odebrały wyróżnienie na uroczystej gali w Tokio, dzięki KWN miały okazję zwiedzić Japonię oraz poznać rówieśników z innych państw, które brały udział w projekcie. 

Informacje na temat Panasonic Kid Witness News, w tym regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, terminarz i materiały edukacyjne, które pomogą przygotować konspekt dostępne są na stronie internetowej http://www.panasonic.pl/kwn


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem