Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Konkurs dla miłośników fotografii modyfikowanej cyfrowo

Konkurs dla miłośników fotografii modyfikowanej cyfrowo

Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza oraz firma Wacom zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym. Na autorów najlepszych cyfrowo podrasowanych zdjęć czeka wystawa oraz profesjonalny sprzęt firmy Wacom.


p>Fotografia modyfikowana cyfrowo to ważna dziedzina sztuk wizualnych, a interaktywny tablet najwygodniejszym narzędziem do cyfrowej obróbki obrazu - takie idee przyświecają konkursowi dla grafików zorganizowanemu przez Fundację na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, głównego sponsora, firmę Wacom, oraz partnerów projektu, firm Veracomp SA i Akademię Fotografii.

W konkursie ?Rzeczywista nierzeczywistość? może wziąć udział każdy pasjonat fotografii modyfikowanej cyfrowo. Wystarczy, że przygotuje oryginalną, pomysłową pracę na bazie poddanego cyfrowemu retuszowi zdjęcia o dowolnej tematyce i zarejestruje ją na stronie www.wacomy.pl/konkurs

Główną nagrodą jest wystawa własnych prac w krakowskim klubie Pauza, profesjonalny tablet graficzny Wacom Cintiq 12WX, oraz miesięczny kurs w Akademii Fotografii pod okiem Piotra Janowczyka, znanego rysownika, grafika komputerowego, historyka sztuki oraz autora animowanych etiud. Nabór prac do konkursu zakończy się 28 lutego br. Ich oceny podejmie się Jury złożone ze światowej sławy polskich autorytetów z dziedziny fotografii i grafiki: Andrzeja Dragana i Tomasza Opasińskiego wraz z Robinem Prestonem, ewangelistą Wacom.

Jednym z celów projektu jest pokazanie grafikom, że tablet to najwygodniejsze i znakomicie uzupełniające profesjonalne oprogramowanie narzędzie do cyfrowej obróbki obrazu. Konkurs, dzięki możliwości wystawy własnej twórczości przez zwycięzców, ma zachęcić do artystycznej aktywności fotografików posługujących się technikami cyfrowymi i popularyzować ideę fotografii modyfikowanej cyfrowo. Z drugiej strony projekt stanowi dla młodych twórców szansę na długofalowy rozwój, dzięki wyposażeniu ich w profesjonalne tablety graficzne firmy Wacom.

?Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Pauza, bo chcemy wspierać młodych artystów i promować fotografię poddaną cyfrowej obróbce. Tablety to idealne narzędzia do takiej artystycznej aktywności, a Pauza doskonałe miejsce na pokazanie jej efektów. Konkurs ten nie jest pierwszą i ostania naszą wspólną inicjatywą, chcielibyśmy, żeby był on organizowany cyklicznie?, - powiedział Łukasz Kuśnierz, menadżer produktów Wacom w Veracomp, dystrybutora rozwiązań tego producenta w Polsce.


Informacje o  Wacom
Wacom Europe GmbH jest częścią Wacom Company Ltd. [notowanej na giełdzie w Tokio ? 6727].
Założony w 1983 roku Wacom to międzynarodowa firma, której oddziały i biura zajmujące się sprzedażą i dystrybucja znajdują się w ponad 150 krajach. Konsekwentna realizacja wizji, mającej na celu zbliżanie ludzi i techniki dzięki rozwijaniu technologii naturalnych interfejsów, pozwoliła firmie Wacom zdobyć pozycje światowego lidera produkcji tabletów piórkowych, tabletów interaktywnych i rozwiązań cyfrowych interfejsów. Zaawansowana technologia intuicyjnej współpracy z komputerem oferowana przez firmę Wacom jest stosowana na całym świecie do tworzenia najciekawszych grafik, filmów, efektów specjalnych i projektów oraz daje użytkownikom ? tak w domu jak i w pracy ? najlepsze możliwości wyrażenia własnej osobowości. Więcej informacji jest dostępne pod adresem www.wacomy.pl.

Informacja o Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza
Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza istnieje od 2004 roku, od roku 2005 posiada status organizacji pożytku publicznego. Fundacja powstała wokół Pauzy, klubu, w którym odbyło się ponad 100 wystaw fotografii, wiele wydarzeń muzycznych, warsztatów praz spotkań z twórcami. Więcej informacji o Fundacji dostępne jest pod adresem: www.fundacjapauza.pl,  archiwum wystaw: www.pauza.pl.

Informacja o Veracomp SA
Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą IT, multimedia i peryferia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową i edukacyjną. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej. W 2007 roku przychody Veracomp przekroczyły 255 milionów złotych. Więcej informacji jest na stronie: www.veracomp.pl.


Dodatkowych informacji udziela:

Karolina Harazim
Galeria Pauza
+48 602 600 679
k.harazim@fundacjapauza.pl
www.galeriapauza.pl

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem