19 stycznia 2009, 23:36
Autor: Bogusława Kowalewska
czytano: 1465 razy

Konkurs FILMOWCA.PL !!

Konkurs FILMOWCA.PL !!

Nadszedł już czas, gdy powinniście chwycić kamery w dłoń i nakręcić kilka ujęć. Dlaczego? Ponieważ filmowiec.pl... FILMOWIEC.PL OGŁASZA KONKURS NA FILM! "FILMOWIEC 2009"

p>Chcemy by przedmiotem konkursu był krótkometrażowy film fabularny. Tematyka filmu jest dowolna. Całkowity maksymalny czas trwania (wraz z czołówką, etc.) - 15 minut.

Co jest dla nas ważne? Ważna jest historia, jaką opowiecie w swoim filmie. Wierzcie nam, w ciągu 15 minut opowiedzieć można całkiem dużo.

Co nas nie interesuje? Wszelkie reportaże. Prosimy, nie przysyłajcie reportaży. Opowiedzcie jakąś historię. Zaciekawcie nas, nie pozwólcie odwrócić oczu od ekranu.

Nie wprowadzamy ograniczenia ilościowego. Każdy użytkownik może nadesłać dowolną liczbę filmów.

Pamiętajcie, by zadbać o stronę techniczną waszych projektów.
Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z ograniczeń jakie dotykają produkcje amatorskie. Nie wymagamy jakości telewizyjnej, a filmy w FullHD nie otrzymają ekstra punktów. Wystarczy, by Wasze filmy stały na przyzwoitym poziomie wizualnym i dźwiękowym. Pamiętajcie, że czasami narracja wymaga użycia statywu. Niech wasza historia wymusza konkretne sposoby realizacji, a nie na odwrót.

Czekamy na filmy stworzone w latach 2005 - 2009.

Filmy możecie przesyłać na następujących nośnikach:

Kasety MiniDV
Płyty DVD
Płyty DVD z danymi (Kodek Microsoft DV)
Płyty CD z danymi (Kodek Microsoft DV)

Do nośnika/nośników należy załączyć następujące dane:

Imię i nazwisko
Adres korespondencyjny
Telefon kontaktowy
Adres email

Nośniki z pracami konkursowymi należy przesyłać na adres:

FILMOWIEC.PL
Gąsienicowa 13
04-521 Warszawa

z dopiskiem "FILMOWIEC 2009". Termin nadsylania prac: 27 marca 2009

NAGRODY:

Główna nagroda niech na razie pozostanie niespodzianką - zaręczamy, że będzie o co walczyć. Szczegóły podamy już wkrótce. Wśród nagród dodatkowych - wydanie nagrodzonych filmów na DVD! Nie zabraknie także krzeseł reżyserskich, prawdziwych klapsów filmowych oraz sporej ilości literatury filmowej.

Rozwiązanie konkursu oraz przegląd nagrodzonych filmów nastąpi podczas najbliższych targów Film Video Foto 2009 w Łodzi (2 - 4 kwietnia 2009).


Czekamy na Wasze produkcje! Powodzenia!

 www.swiatobrazu.pl