Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 15


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Konkurs na zdjęcie roku

Konkurs na zdjęcie roku

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ogłasza kolejną edycję dorocznego konkursu "Zdjęcie roku 2009”. Celem konkursu jest podsumowanie tegorocznej twórczości wielkopolskich amatorów fotografii.


REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących.

2. Technika prac dowolna.

3. Każdy autor może przedstawić do konkursu jedno zdjęcie. Zdjęcie powinno być w jego opinii najlepszym jakie udało mu się wykonać w 2009 roku. Wcześniejsze wystawianie tego zdjęcia w innych konkursach, a nawet przyznane nagrody nie są przeszkodą do uczestnictwa w tej konfrontacji.

4. Minimalny format zdjęć : krótszy bok 18 cm

5. Zdjęcia nie podklejone, podpisane godłem w płaskich sztywnych opakowaniach, należy dostarczyć do organizatora (WBPiCAK w Poznaniu ul. Prusa 3 ) w dniu 12.12.2009 w godz 9,45 – 10,30 podczas rozpoczęcia imprezy „Spotkanie z Fotografią” W osobnej kopercie podpisanej tym samym godłem należy umieścić swoje dane osobowe.

6. Udział w konkursie jest płatny – składając zdjęcie należy uiścić opłatę – 20 zł (uczestnik otrzyma pokwitowanie wpłaty w formie paragonu fiskalnego)

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu w dalszej części „Spotkania”. Dla sprawnego jego przebiegu uprasza się autorów planujących wziąć udział w imprezie o wcześniejsze (do piątku 12.12.) przesłanie zdjęcia w formie pliku cyfrowego na adres: foto@wbp.poznan.pl

8. Autor najlepszego „zdjęcia roku” otrzyma nagrodę finansową : 500 zł. Autorzy zdjęć zakwalifikowanych do puli finałowej otrzymają nagrody rzeczowe.

9. Nagrody otrzymają tylko autorzy zdjęć obecni na „Spotkaniu”

10. Nagrodzone zdjęcia przechodzą na własność organizatora.

11. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883)

Bliższych informacji udziela Władysław Nielipiński
tel. 061 6640867 lub 607 381 330,
e-mail: foto@wbp.poznan.pl


Zasady rozstrzygnięcia konkursu  „Zdjęcie roku”:

Rozstrzygnięcie konkursu „Zdjęcie roku” nastąpi w dniu 12 grudnia 2009 r w obecności autorów , w trakcie „Spotkania z fotografią” w Ośrodku Nauki PAN przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu (rozpoczęcie o godz. 10 w galerii WBPiCAK w Poznaniu ul. Prusa 3). Ideą imprezy jest aby rozstrzygnięcie miało walory szkoleniowe dlatego w pierwszej fazie imprezy nastąpi omówienie wszystkich dostarczonych zdjęć przez profesjonalną „lożę ekspertów” Omówienie będzie przeprowadzone wg schematu „pro-kontra” tj. jeden z prowadzących wskaże dobre strony obrazu , drugi wypunktuje jego błędy. W przypadku dużej ilości uczestników (powyżej 40) pierwszy etap zostanie poprzedzony fazą wstępną polegającą na wyeliminowaniu przez lożę ekspertów zdjęć najsłabszych . Autorzy tych zdjęć będą mogli uzyskać indywidualne porady ekspertów w dalszej części imprezy.
II etap: głosowanie publiczności w wyniku którego do fazy finałowej przechodzi ok. 50% zdjęć ale nie więcej niż 20 i nie mniej niż 10 . Prowadzący mają prawo uzupełnić pulę finałową o swoje typy maksymalnie każdy z nich może wskazać dodatkowo 3 zdjęcia. Techniczne zasady głosowania określi organizator bezpośrednio po omówieniu zdjęć przez ekspertów.
III etap - dyskusja - prowadzący uzasadniają swoje typy; każdy autor zdjęcia zakwalifikowanego do finałowej rozgrywki ma prawo „bronić” swoją pracę poprzez ustosunkowanie się do zarzutów ekspertów z I etapu.
IV etap – głosowanie rozstrzygające - w przypadku równej liczby głosów decyzję o przyznaniu tytułu „Zdjęcie roku” podejmuje jednoosobowo organizator. W gestii organizatora leżą również kompetencje rozstrzygania wszelkich spraw spornych i niejasności interpretacyjnych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem