Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Konkurs: Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie

Konkurs: Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie

Do 13 sierpnia można nadsyłać zdjęcia na konkurs, zorganizowany przez Nordea Bank. Jego celem jest wybranie najlepszych zdjęć, dokumentujących wydarzenia na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni.


Nordea Bank Polska po raz ósmy został głównym partnerem Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Orłowie. Podczas tegorocznego przeglądu po raz kolejny został zorganizowany konkurs ?Nordea Foto ? Scena Letnia w obiektywie?.
W związku z dużym zainteresowaniem konkursem w poprzednich latach, organizatorzy zdecydowali o podziale konkursu na część dla amatorów oraz profesjonalistów. Najlepsze prace w obu kategoriach zostaną wybrane przez jury pod przewodnictwem trójmiejskiego fotografa Macieja Kosycarza. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz kupony na zakup sprzętu fotograficznego. W tym roku zwycięzca pierwszej nagrody w każdej z kategorii otrzyma 2000 zł, a wyróżnienia premiowane są kuponami na zakup sprzętu fotograficznego o wartości 1000 zł.
Najlepsze tegoroczne prace będą od jesieni prezentowane w Teatrze Miejskim w Gdyni. Fotografie wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu będzie można oglądać w tym roku podczas specjalnej wystawy na promenadzie przy wejściu na Scenę Letnią.

REGULAMIN KONKURSU NORDEA FOTO pt.: "SCENA LETNIA W OBIEKTYWIE"
§1
Nordea Bank Polska S.A. ogłasza konkurs na najlepsze fotografie Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, w sezonie 2009.

§2
W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy fotografujący, zarówno fotograficy profesjonaliści, jak i amatorzy.
1. Pod pojęciem ?fotograficy profesjonaliści? rozumie się osoby, które zawodowo związane są z fotografią, pobierają honoraria z tytułu wykonywania fotografii, współpracują z agencjami fotograficznymi, czy wydawnictwami w zakresie wykonywania fotografii na zlecenie.
2. Pod pojęciem "fotografików amatorów" rozumie się osoby, które nie są związane zawodowo z fotografią, nie pobierają honorarium za wykonane fotografie, nie współpracują z agencjami fotograficznymi i wydawnictwami w zakresie wykonywania fotografii na zlecenie.

§3
Każdy uczestnik może zgłosić zdjęcia pojedyncze i/lub fotoreportaże ( do ośmiu fotografii ) w formacie minimalnym 15 x 21 cm do 30 x 40 cm. Dopuszczalne są również wydruki zdjęć z zapisu cyfrowego. Koszty wykonania odbitek oraz przesyłki zdjęć ponoszą zgłaszający.

§4
1. Prace należy przesyłać do Centrali Nordea Bank Polska S.A., Departament Marketingu i Komunikacji, ul. Kielecka 2, 81-303 Gdynia, najpóźniej do 13 sierpnia 2009 roku włącznie z dopiskiem na kopercie ,,Nordea Foto".
2. Liczy się data otrzymania listu przez Departament Marketingu i Komunikacji.
3. Możliwe jest również dostarczenie osobiste do Centrali Nordea Bank Polska S.A., przy ul. Kieleckiej 2 w Gdynia. Prace należy pozostawić w recepcji Banku.

§5
Zdjęcia powinny być opatrzone pseudonimem, tytułem zdjęcia, kolejnym numerem zdjęcia i określeniem "profesjonalny" dla zdjęć nadesłanych przez fotografika profesjonalistę lub "amator" dla zdjęć nadesłanych przez fotografika amatora. Brak określenia "profesjonalny" lub "amator" w opisie zdjęcia, spowoduje odrzucenie prac. Do kompletu zdjęć należy
dołączyć, w zamkniętej kopercie, opatrzonej pseudonimem, dane o autorze ( imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowe, rok urodzenia).

§6
Nadesłanie zdjęć na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich nieodpłatną prezentację publiczną, a w szczególności na wystawie w Teatrze Miejskim w Gdyni, w Oddziałach Nordea Bank Polska oraz ich publikację w gazetach tylko i wyłącznie jako materiał promocyjny Konkursu bez uiszczania honorarium autorskiego. Bank nie odsyła
otrzymanych prac.

§7
Jury, powołane przez organizatora konkursu, wyłoni zwycięzcę konkursu oraz dokona wyboru fotografii, które zostaną zaprezentowane m.in. na wystawach w siedzibie Teatru Miejskiego w Gdyni oraz w placówkach Nordea Bank Polska.

§8
Udział w wystawach pokonkursowych jest wyróżnieniem.

§9
Wszystkie decyzje jury są nieodwołalne.

§10
Ogłoszenie wyników Konkursu będzie miało miejsce podczas gali zamknięcia Sceny Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni, która odbędzie się 16 sierpnia 2009 roku na plaży w Gdyni Orłowie.

§11
Organizator przewiduje przyznanie:
1) jednej nagrody głównej dla fotografika profesjonalisty w wysokości 2 000 zł brutto
2) jednego wyróżnienia dla fotografika profesjonalisty w formie kuponu na zakup sprzętu fotograficznego o wartości 1 000 zł brutto
3) jednej nagrody głównej dla fotografika amatora w wysokości 2 000 zł brutto
4) jednego wyróżnienia dla fotografika amatora w formie kuponu na zakup sprzętu fotograficznego o wartości 1 000 zł brutto. Podatek od nagród jest wliczony i odprowadzany przez Bank. Jury ma prawo do innego podziału nagród w ramach łącznej kwoty przeznaczonej na nagrody.

§12
1. Organizator zastrzega sobie prawo do zaprezentowania, wybranych przez jury, prac na wystawie współorganizowanej przez Teatr Miejski i Nordea Bank Polska S.A.
2. O wystawie wszyscy wyróżnieni zostaną poinformowani telefonicznie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem