31 sierpnia 2020, 21:37
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2631 razy

Aparaty Canona z funkcją automatycznego backupu zdjęć do Dysku Google

Aparaty Canona z funkcją automatycznego backupu zdjęć do Dysku Google

Jeżeli posiadasz aparat Canona i masz problem z regularnym tworzeniem kopii zapasowych Twoich zdjęć, to być może ucieszy Cię nowa funkcja udostępniona przez tego producenta. Od teraz będzie możliwe automatyczne tworzenie kopii zapasowych fotografii w usłudze Zdjęcia Google. Wystarczy wykorzystać do tego sieć Wi-Fi.

Canon i Zdjęcia Google - prosta kopia zapasowa

Często aby wykonać kopię zapasową zdjęć konieczne jest wyjmowanie z aparatu karty pamięci czy podłączanie aparatu za pomocą kabla. Te procedury wymagają wykonania kilku czynności, natomiast według zapewnień Canona i Google korzystanie ze Zdjęć Google ma być dużo łatwiejsze. Dodatkowo obydwa koncerny opracowały wspólnie aplikację na urządzenia mobilne z systemem iOs lub Android - image.canon. Pomoże ona w tworzeniu kopii zapasowych i zarządzaniu fotografiami.
 
Z opisywaną funkcja kompatybilne są wszystkie najnowsze lustrzanki cyfrowe i bezluterkowce Canona (oczywiście muszą posiadać funkcję łączności Wi-Fi). Korzystając z aplikacji image.canon możliwe jest skonfigurowanie automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Fotografie można przesyłać w oryginalnej jakości do chmury Google (Zdjęcia Google). Przesyłanie ma odbywać się bezpośrednio, tak więc nie będzie potrzebne gromadzenie fotografii na urządzeniu mobilnym, aby następnie z niego tworzyć backup. 
 
kopia zapasowa
 
Źródło: Google
 
Niestety istnieje jeden haczyk. Aby korzystać z tej funkcji konieczne jest subskrybowanie Google One. Jest to płatny plan, umożliwiający magazynowanie danych w chmurze. Pocieszeniem jest jednak to, iż dla użytkowników aparatów Canona Google przygotowało bezpłatny miesiąc próbnego użytkowania. W ramach tego okresu dostępne jest 100 GB miejsca w chmurze i inne korzyści przewidziane dla subskrybentów. 
 


www.swiatobrazu.pl