Korale koloru koralowego - 25 tysięcy zdjęć w 4 minuty

Korale koloru koralowego - 25 tysięcy zdjęć w 4 minuty

Barcelońska firma produkcyjna myLapse przygotowała bardzo interesujący dokument, poświęcony najstarszym zwierzętom na ziemi. Filmowcom udało się uchwycić minimalne ruchy kolorowych korali, niedostrzegalne przez ludzkie oko. Czterominutowy film to prawie 25 tysięcy pojedynczych ujęć bezkręgowców morskich, są wśród nich Acanthophyllia, Heteropsammia i Physogyra. Produkcja filmu trwała ponad rok.


Zespół produkcyjny ma nadzieję, że film zwróci uwagę na Wielką Rafę Koralową. Jeśli nic się nie zmieni, za 10 lat największa na świecie rafa będzie miała tylko 5 proc. swojej pierwotnej powierzchni - alarmują australijscy naukowcy. Oprócz naturalnych zagrożeń, jak sztormy czy drapieżne rozgwiazdy, coraz bardziej przyczyniają się do tego zmiany klimatyczne i rozwój przemysłowej żeglugi. Koralowce nękają liczne globalne zagrożenia - wzrost temperatur wód morskich, zakwaszanie oceanów i silne sztormy. Badania AIMS pokazują jednak, że zanikanie pokrywy koralowej jest coraz bardziej widoczne. Pod względem geograficznej skali i zakresu ubytku to sytuacja bez precedensu na całym świecie - powiedział szef z Australijskiego Instytutu Nauki Morskiej w Townsville, John Gunn.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem