Koronawirus i fake newsy - uwaga na zdjęcia i filmy udostępniane w Internecie

Koronawirus i fake newsy - uwaga na zdjęcia i filmy udostępniane w Internecie

W ciągu ostatnich tygodni koronawirus zmusił ludzi na całym świecie do pozostania w domach - W sieci tymczasem pojawiło się mnóstwo doniesień o tym, że przyroda dzięki temu odżywa, co było potwierdzane licznymi zdjęciami czy filmikami udostępnianymi viralowo w mediach społecznościowych. Chociaż rzeczywiście ograniczenie przemieszczania się ludzi czy eksploatowania przestrzeni miejskiej może wpłynąć dodatnio na część gatunków, w szczególności tych żyjących w pobliżu człowieka, to niestety część z rozsyłanych materiałów okazuje się… fake newsami.


Koronawirus sprzyja rozsyłaniu fałszywych informacji

Redaktorka National Geographic Natasha Daly przygotowała artykuł, w którym ujawnia co najmniej trzy mistyfikacje związane z pozornym odżyciem przyrody w wyniku pandemii koronawirusa. Wiarygodność takich materiałów wzmacniają pozornie rzetelne źródła, ale po przyjrzeniu się sprawie wyszło na jaw, że wszystko to po prostu przemyślnie ukartowane mistyfikacje.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem