Fotograf uwiecznił wyludniony Szanghaj w trakcie wybuchu epidemii koronawirusa

Fotograf uwiecznił wyludniony Szanghaj w trakcie wybuchu epidemii koronawirusa

Fotograf podpisujący się nickiem Nicoco dokumentuje wyludniony z powodu wybuchu epidemii koronawirusa Szanghaj - Na jego zdjęciach jeszcze kilka dni temu tętniąca życiem metropolia zmienia się w opustoszałe, naznaczone strachem i izolacją miejsce.


Punktem wyjścia do rozpoczęcia tworzenia fotograficznej dokumentacji była dla autora tych zdjęć ciekawość, w jaki sposób ogromne miasto zareaguje na zagrożenie epidemiologiczne. "Rezultatem jest pustka przesiąknięta strachem" stwierdził Nicoco. Sytuacja ta, to coś więcej niż ludzie unikający zatłoczonych miejsc - to ludzie, którzy w ogóle boją się wychodzić z domów. 
 
koronawirus
 
fot. Nicoco
 
koronawirus
 
fot. Nicoco
 
 
 
Sytuacja spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest tym bardziej dotkliwa, ponieważ wybuch epidemii zbiega się w czasie z chińskim Nowym Rokiem Księżycowym. Oznacza to, że w tym czasie w Chinach ulice, centra handlowe i atrakcje turystyczne normalnie wypełniają się tłumami mieszkańców i turystów. Zamiast tego miasto, które zamieszkuje około 24 milionów ludzi, zostało "zamknięte". 
 
Fotograf wykorzystał podczas realizacji swojego projektu aparat Canon 7D Mark II i Canon 6D z podpiętym obiektywem o ogniskowej 24 mm. Szerokokątny instrument pozwolił na podkreślenie pustki ziejącej na ulicach. Nicoco często budował miejską kompozycję, a następnie czekał aż ktoś wreszcie wypełni kadr, aby w ten sposób ukazać skalę. 
 
"Wiele lokalizacji zostało zaprojektowanych tak, aby pomieścić setki osób" wyjaśnia Nicoco. "W części miejsc zostałem poproszony o to, aby nie wykonywać zdjęć, pomimo faktu, że normalnie nie jest to problemem. Jako że nie chciałem być kłopotem dla obsługi sklepu, wybierałem miejsca bardziej turystyczne, gdzie wciąż można bez przeszkód fotografować" zdradził autor dokumentu. Jego celem było uchwycenie "apokaliptycznej pustki". 

Epidemia koronawirusa - zobacz zdjęcia z wyludnionego Szanghaju

koronawirus


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem