Artyści wysyłają do domu bohaterów słynnych obrazów za pomocą Photoshopa

Artyści wysyłają do domu bohaterów słynnych obrazów za pomocą Photoshopa

Duet artystyczny Tony Hero i Helena Juan wykorzystali Photoshopa, aby zwrócić uwagę ludzi na konieczność pozostawania w domach podczas pandemii koronawirusa - Seria zatytułowana „Wyślij ich do domu” (Send them home) obejmuje słynne obrazy, kadry i zdjęcia przedstawiające ludzi w przestrzeni publicznej, na których zostali oni usunięci za pomocą oprogramowania graficznego. Tym samym artyści nawiązują do akcji #zostanwdomu.


Inicjatywa rozpoczęta przez Tony Hero i Helenę Juan zrzesza już ponad 50 artystów, którzy przyłączyli się do tego nietypowego projektu. Seria powstałych obrazów ma uświadamiać ludziom konieczność pozostawania obecnie w domach i przypominać o trwającym stanie wyjątkowym. Gdy duet wpadł na ten pomysł, artyści założyli konto na Instagramie, gdzie prezentowali własne prace. 
 
Każdy post opublikowany na Instagramie to różne pomysły wykorzystujące kadry z filmów, obrazy malarskie czy słynne fotografie. Dzięki temu powstaje galeria wyludnionych przestrzeni. Ikoniczne obrazy pozbawione ludzi w bardzo chwytliwy sposób przypominają o trwającej właśnie akcji #zostanwdomu. 
 
Duet artystyczny chciał, by to jednak ludzie stali się bohaterami tego projektu. Wykorzystali do tego funkcję "karuzela" dostępną na Instagramie. Użytkownicy mogą po prostu "odesłać ludzi z obrazów do domu" przesuwając obraz w lewo. Poniżej możesz zobaczyć opublikowane przez artystów prace, ukazujące je przed i po usunięciu głównych bohaterów, których tym samym nakłonili do "pozostania w domach". Więcej prac znajdziesz na Instagramie na koncie związanym z opisywaną inicjatywą.

Koronawirus zmusza do pozostania w domach - artyści przyłączają się do akcji #zostanwdomu

koronawirus


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem