Kosmiczny time-lapse wbija w fotel

Kosmiczny time-lapse wbija w fotel

Time-lapse, czyli animacja poklatkowa, nabrała w tym wypadku dużo większego znaczenia. Burze, miejskie światła, Słońce wyglądające znad Antarktydy - to po prostu trzeba zobaczyć.


Widoczny niżej time-lapse przygotowany został z wykorzystaniem zdjęć wykonanych przez astronautów orbitujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podróż zaczynamy nad Pacyfikiem, przelatujemy nad Północną i Południową Ameryką, natomiast kończymy ją podziwiając Słońce rozświetlające Antarktydę. Mijane miasta i państwa to (według opisu na YouTube) między innymi: Victoria, Vancouver, Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Phoenix, różne miasta w Meksyku, Gwatemala, Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Chile. Nad powierzchnią Ziemi widać jonosferę (cienka, żółta linia) i gwiazdy Drogi Mlecznej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem