Kraków lubi szwajcarską fotografię

Kraków lubi szwajcarską fotografię

W krakowskim Bunkrze Sztuki trwa wystawa zdjęć artystów ze Szwajcarii. PHOTOsuisse to prezentacja 28 fotografów, posługujących się różnymi technikami, debiutantów i twórców o znaczącym dorobku.


Od marca 2006 r. do listopada 2007 r. krakowski Bunkier Sztuki gości czwartą już wystawę szwajcarskiej fotografii. Półtora roku temu swoje prace zaprezentował Beat Streuli (Kraków October 2005 / Cities 2001-2006) - jeden z najwybitniejszych szwajcarskich artystów, który od wielu lat zajmuje się portretowaniem ludzi na ulicach różnych miast świata. W kwietniu 2007 r. w ramach projektu Transkultura można było obejrzeć prace Olafa Breuninga (Woman and Dead ), którego inspirują liczne podróże:  pokazuje odległe od siebie kultury, wykorzystuje charakterystyczne gadżety, tworzy  pastisze telewizyjnych programów. Kolejna szwajcarska wystawa to Powrót fizjonomii. Być jak wszyscy – lub prawie. Wizerunki ludzi w epoce poczłowieczej pokazywana ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2007. Wystawa prezentowała prace siedemnastu szwajcarskich fotografów i poruszała kwestię aktualnego postrzegania człowieka. Tematyka zdjęć oscylowała pomiędzy wizerunkiem współczesnej młodzieży i subkultur, poprzez krytykę konsumpcyjnego stylu życia, aż po zagadnienia związane z chorobą – rakiem i śmiercią, będącymi bolączką nowoczesności .


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem