Krytyczna poprawka oprogramowania dla dronów DJI Spark

Krytyczna poprawka oprogramowania dla dronów DJI Spark

Z uwagi na niepoprawne zarządzanie stanem akumulatora w miniaturowym modelu drona DJI Spark występują przypadki utraty zasilania w urządzeniu będącym w powietrzu. Tak poważny problem wymagał szybkiej reakcji. Producent ogłosił właśnie, że usterkę da się wyeliminować w sposób programowy i opublikował stosowną aktualizację firmware. Uwaga: urządzenia, które nie zostaną "załatane" do 1 września zostaną zdalnie unieruchomione!


Uważany za najmniejszy i jeden z najbardziej przystępnych cenowo dronów Spark firmy DJI szybko zyskał grono miłośników. To reagujące na gesty lub obsługiwane za pomocą smartfonu urządzenie latające ma jednak poważny defekt techniczny, który już wkrótce po premierze dał się we znaki kilkunastu użytkownikom. Urządzenie, którego maksymalny czas lotu obliczony został na 16 minut potrafiło się bowiem bez żadnego ostrzeżenia wyłączyć w czasie lotu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem