17 czerwca 2009, 15:47
Autor: Marcin Woźniak
czytano: 3672 razy

Krzesełko dla przyczajonego fotografa - PICO Arm Chair

Krzesełko dla przyczajonego fotografa - PICO Arm Chair

Fotografowanie wielokrotnie wiąże się z długim wyczekiwaniem na wymarzony kadr. Często oczekujemy na odpowiednie światło lub na pojawienie się celu naszego fotograficznego polowania. Zapewne niejednemu fotografowi przyrody lub sportu zdarzyło się godzinami czatować na odpowiedni moment. W takich sytuacjach myślimy o tym aby w komfortowej pozycji przeczekać dłużącą się chwilę nicnierobienia.
Prostym rozwiązaniem są przenośne krzesełka, które często nie spełniają naszych wymagań, są niewygodne lub za duże i zbyt ciężkie. Niejednokrotnie na miejsce pleneru musimy dojść pieszo więc waga i gabaryty sprzętu mają zasadnicze znaczenie. Amerykańska firma GCI Oudoor proponuje coś co może zaradzić tym kłopotom.

PICO Arm Chair to krzesełko, które można złożyć do pokrowca wielkości torby na laptop. Mechanizm krzesła został oparty o aluminiową ramę, którą zbudowano według założeń PICO Telescoping System. Jest to rozwiązanie, które sprawia że proces składania i rozkładania krzesła jest szybki i łatwy a waga całości pozostaje niska. Siedzisko oraz pokrowiec wykonano z solidnego materiału poliestrowego a kieszonki usytuowane pod oparciami są uszyte z nylonowej siatki. Pokrowiec, do którego składamy PICO Arm Chair jest pełnoprawna torbą, którą można wykorzystywać na wiele sposobów a założona na oparcie krzesła staje się podręcznym zasobnikiem na akcesoria.
Wydaje się, że do pełni szczęścia brakuje tylko statywu zintegrowanego z konstrukcją krzesła.

źródło: www.gcioutdoor.com

 
Cechy PICO Arm Chair
Typ produktu krzesełko składane
Rama anodyzowane aluminium z elementami stalowymi
Materiał Poliester 600D, siatka nylonowa
Nośność 110 kg
Wysokość siedziska 43 cm
Masa 4,1 kg
Wymiary 50 x 10 x 30 cm
Wymiary po rozłożeniu 50 x 59 x 89 cm
Dostępna kolorystyka Sage Grey, Midnight Blue
Producent GCI Outdoor
Cena ok. 130$

źródło: www.gcioutdoor.com

źródło: www.gcioutdoor.com

 

 

źródło: www.gcioutdoor.comwww.swiatobrazu.pl