Krzysztof Cichosz - Fotoinstalacje wybrane (1989-2008)

Krzysztof Cichosz - Fotoinstalacje wybrane (1989-2008)

W trakcie FotoFestiwalu 2011 w Łodzi zobaczyć będzie można wystawę "Fotoinstalacje wybrane" Krzysztofa Cichosza. Każdy obiekt wystawiony na ekspozycji składa się z wielu elementów wykonanych z transparentnego materiału fotograficznego, zamontowanych przestrzennie w kilku warstwach.


Fotoinstalacje są otwartym cyklem samodzielnych obiektów, zrealizowanych metodą, nad którą Krzysztof Cichosz pracuje od końca lat osiemdziesiątych. Każdy obiekt składa się z wielu elementów wykonanych z transparentnego materiału fotograficznego, zamontowanych przestrzennie w kilku warstwach (od trzech do pięciu, najczęściej czterech).

Podstawę ich realizacji stanowią "obrazy-archetypy" zaczerpnięte z otaczającej nas ikonosfery: podręczników, encyklopedii, gazet, itp. Obrazy te artysta poddaje złożonemu procesowi destrukcji konstruktywnej, rozkładając je przez specjalnie zaprojektowane "rastry" (struktury graficzne) na wiele elementów z materiału transparentnego. Po zmontowaniu w przestrzeni elementy te tworzą duże obiekty, "prawie" abstrakcyjne. Pierwotne obrazy możliwe są do odczytania tylko po znalezieniu odpowiednio odległego punktu widzenia, dzięki syntetyzującej właściwości umysłu oglądającego.

Zderzając symboliczność wybranych "obrazów-archetypów" z symboliką destruujących je "rastrów", autor stara się zachęcić odbiorcę do podążania śladem jego refleksji o otaczającym nas świecie.

Przedstawione na wystawie wybrane fotoinstalacje tematycznie odnoszą się do zagadnień dobra i zła.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem