Zobacz niezwykłą jednostronną, niekończącą się książkę fotograficzną

Zobacz niezwykłą jednostronną, niekończącą się książkę fotograficzną

Hood - Möbius Edition (Maski samochodowe - edycja wstęga Möbiusa) to prawdopodobnie pierwsza na świecie „jednostronna książka fotograficzna”. Została ona utworzona na bazie wstęgi Möbiusa, czyli matematycznej powierzchni jednostronnej. Oznacza to, że ten album fotograficzny można rozpocząć w dowolnym momencie i przesuwać się pomiędzy kolejnymi fotografiami tak, iż wróci się w końcu do punktu wyjścia, bez obracania całości na drugą stronę (wystarczy ją przewijać).


Niekończąca się książka fotograficzna

Ten nietypowy album został wykonany przez austriackiego fotografa dokumentalnego Michaela Goldrei’a i przedstawia niecodzienne ozdoby montowane na maskach samochodów, które autor dostrzegł przebywając na Kubie w 2017 roku. Jego ojciec jest matematykiem, stąd już w dzieciństwie udało mu się zetknąć ze wstęgą. W końcu zaczął zastanawiać się, czy da się ją wykorzystać przy tworzeniu albumu fotograficznego. Uzyskanie takiej powierzchni nie jest trudne. Dobór zdjęć był oparty o zmieniającą się kolorystykę, tak aby fotografie przechodziły płynnie pomiędzy sobą.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem