Który aparat zabiorą ze sobą ludzie, gdy ponownie polecą na Księżyc?

Który aparat zabiorą ze sobą ludzie, gdy ponownie polecą na Księżyc?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami NASA, już w całkiem niedalekiej przyszłości ludzie ponownie postawią stopę na Księżycu - Podobnie jak podczas programu Apollo, będzie to okazja do wykonania niebywałych zdjęć, z których większość stanie się zapewne kultowa i przejdzie do historii. Powstaje zatem pytanie - czym będą fotografować przyszli selenonauci? Jaki aparat fotograficzny zabiorą ze sobą podczas swojego powrotu na Srebrny Glob?


Nikon i NASA zawarły umowę Space Act, która obejmuje przygotowanie sprzętu fotograficznego użytkowanego w trakcie misji NASA programu Artemis. Głównym sprzętem będzie Nikon Z9 - przez wielu uważany za dotychczas najlepszy aparat na świecie. W trakcie nadchodzącej misji Artemis III aparat Nikon Z9 ma być tym sprzętem, po który będą sięgali astronauci. To nie pierwsza współpraca Nikona z NASA - z aparatów tego producenta już od dłuższego czasu korzystają astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nikony były także używane podczas misji Apollo 15 w 1971 roku, czyli czwartej misji tego programu. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem