7 czerwca 2011, 09:04
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 6787 razy

Kursy, warsztaty, szkolenia - Biuletyn Szkoleniowy SwiatObrazu.pl nr 1/6

Kursy, warsztaty, szkolenia - Biuletyn Szkoleniowy SwiatObrazu.pl nr 1/6

Już 18 czerwca w Warszawie "Apple Aperture - potężne narzędzie fotografa - praktyczne warsztaty". Nieważne czy jesteś fotografem zawodowym, czy zaawansowanym amatorem, te warsztaty pozwolą Ci dowiedzieć się, jak uporządkować swoje zbiory fotografii, przyśpieszyć i ulepszyć pracę związaną z obróbką, a przede wszystkim odkryć wielkie możliwości plików RAW.

   

Apple Aperture - potężne narzędzie fotografa - praktyczne warsztaty

Poznaj Aperture na warsztatach prowadzonych przez Artura Nyka, fotografa reklamowego i prawdziwego pasjonata Aperture. Zobaczysz jak profesjonalista korzysta z tego narzędzia w swojej pracy i odkryjesz możliwości programu, które przyśpieszą i zorganizują twoją pracę.

 

Nieważne czy jesteś fotografem zawodowym czy zaawansowanym amatorem, te warsztaty pozwolą Ci nauczyć się jak uporządkować swoje zbiory fotografii, przyśpieszyć i ulepszyć pracę związaną z obróbką, a przede wszystkim odkryć wielkie możliwości plików RAW.

 

kursy szkolenia warsztaty kursy szkolenia warsztaty  kursy szkolenia warsztaty kursy
      szkolenia warsztaty

 

 

kursy warsztaty szkolenia

Terminy i miejsce:

 

Warszawa

 

Cena:  420

 

W kierunku lepszych zdjęć – praktyczne warsztaty z portretu w Chynowie

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zdobyć i utrwalić praktyczne umiejętności tworzenia zachwycających portretów. Wspólne fotografowanie, wymiana doświadczeń oraz obecność modeli i profesjonalnych fotografów, którzy nauczą skutecznego wykorzystywania różnych pomysłów to te elementy warsztatów, które pozwolą skutecznie i pewnie fotografować ludzi.

 

Uczestnicy będą fotografować przygotowane sceny, z udziałem modelek oraz modeli, z systemem światła błyskowego i ciągłego do pracy w plenerze oraz we wnętrzach, aż do momentu kiedy nie uzyskają zadowalającego efektu.

 

 

Czytaj  taże:

kursy warsztaty szkolenia

Terminy i miejsce:

 

 Chynowo koło Warszawy

 

 

Cena: 190 zł za dzień warsztatów

 

Komunikacja dla fotografów - czyli jak się porozumiewać zza obiektywu?

Zapraszamy na intensywne szkolenie warsztatowe: Komunikacja dla fotografów – czyli jak się porozumiewać zza obiektywu?

 

Praktyka wyniesiona ze szkolenia pozwoli Uczestnikom na skuteczniejsze nawiązywanie kontaktu z modelem, klientem, agencją, redakcją gazety itp. Poznanie technik i zasad komunikowania w znaczący sposób pozwoli na wzmocnienie sylwetki emocjonalnej i poprawi funkcjonowanie w środowisku zawodowym.

 

Kursy, warsztaty, szkolenia Biuletyn Szkoleniowy SwiatObrazu.pl

Terminy i miejsce:

 Wrocław

 

 

Cena: 390 zł

 

Fotografia Fashion Bikini - praktyczne warsztaty w Gdańsku

Kto z nas nie marzył o fotografowaniu pięknych kobiet w bikini na plaży? I kto nie marzył, aby te zdjęcia były naprawdę wyjątkowe i budziły zachwyt? Weź udział we wspólnym fotografowaniu Fashion Bikini podczas profesjonalnej sesji fotograficznej i spełnij oba te marzenia.

Fotograf reklamowy Artur Nyk poprowadzi warsztaty na których nauczycie się jak pracować z modelką oraz jak znaleźć i skomponować idealne kadry, które wzbogacą Wasze portfolio.

 

Kursy, warsztaty, szkolenia Biuletyn Szkoleniowy SwiatObrazu.pl

Terminy i miejsce:

 

 Gdańsk

 

Cena: 460 zł

 

Coaching fotograficzny

Cykl szkoleń - Coaching fotograficzny - to niespotykane do tej pory połączenie niskiej ceny, elastyczności wyboru terminu oraz możliwości pracy indywidualnej lub w bardzo małych grupach z Trenerem, który w bardzo spersonalizowanym trybie pracować będzie z każdym Uczestnikiem szkolenia. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy z nowoczesnym sprzętem – którego w redakcji Swiatobrazu.pl nigdy nie brakuje.

 

Co to jest coaching fotograficzny:
 

 • indywidualne podejście do każdego Uczestnika (minimalna wielkość grupy to 1 osoba, maksymalna wielkość grupy to 3 osoby),
 • wąski obszar zagadnień omawianych w trakcie pojedynczych zajęć,
 • możliwość uzyskania w trakcie zajęć odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania,
 • warsztatowy charakter zajęć,
 • możliwość zaplanowania sobie ścieżki zdobywania i rozwoju umiejętności na każdym poziomie zaawansowania,
 • natychmiastowa ocena zrealizowanych ćwiczeń,
 • bieżąca korekta nieprawidłowości zauważonych w ćwiczeniach,
 • możliwość umówienia się na indywidualne zajęcia w dogodnym terminie,
 • rozsądna cena,
 • certyfikat ukończenia każdego etapu.
   

 

kursy warsztaty szkolenia

Terminy i miejsce:

 

Kraków

 

Cena:  (przy grupie 2-3 os.) -
59,00 zł za godzinę

Cena: (przy  1 osobie)  -
99,00 zł za godzinę

 

Adobe Photoshop dla początkujących fotografów

Obróbka i korekta zdjęć mają decydujący wpływ na ogólne wrażenie, jakie wywiera fotografia. Wykonana sprawnie i z wyczuciem może zaowocować zachwytem osób oglądających nasze zdjęcia - w tym osób fotografowanych. Sprawna i skuteczna obróbka to przede wszystkim dobór odpowiednich narzędzi, dzięki którym można dokonać niemal dowolnych korekt i zmian na fotografiach. Film szkoleniowy Adobe Photoshop dla początkujących fotografów przedstawia techniki modyfikacji zdjęć cyfrowych stosowane przez profesjonalnych fotografów.

Czytaj także:

Zobacz fragment szkolenia:

filmy szkoleniowe

 • Cena: 99 zł (w tym 23% AT)
 • Czas trwania 40 minut

 

Uratuj swoje zdjęcia z Adobe Photoshop Elements 9

Każdy z nas ma w swojej kolekcji zdjęcia, które uważa za bardzo ważne, ale którym "coś dolega". Być może w Twoim przypadku fotografie z ważnej uroczystości zostały źle naświetlone? Może zdjęcia z wycieczki, na których można zobaczyć Cię w przepięknej scenerii, zostały zepsute przez przechadzających się tu i ówdzie turystów? Może zdjęcia przyciągających wzrok architektonicznych dzieł sztuki zostały wykonane tak, że budowle te wyglądają jakby się miały zawalić? A może wydarzyło się nieszczęście i Twoja kolekcja niedawno wykonanych zdjęć wyparowała z karty pamięci? Redakcja SwiatObrazu.pl przygotowała kolejny film szkoleniowy "Uratuj swoje zdjęcia z Adobe Photoshop Elements 9", którego tematem jest ratowanie zdjęć przy użyciu prostych (i niedrogich) narzędzi.

Czytaj także:

 

 

warsztaty

 • Cena: 99 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 50 minut

 

Praca z plikami RAW - pierwsze kroki w Adobe Photoshop Lightroom

Nie chcesz, aby obraz był przetwarzany wewnątrz aparatu? Sam wolisz podejmować wszystkie decyzje? Chcesz, aby oryginalny obraz został zapisany na karcie ze wszystkimi szczegółami? Dzięki formatowi RAW możesz dokonać cudów. Redakcja SwiatObrazu.pl przygotowała dla swoich Czytelników film szkoleniowy "Praca z plikami RAW - pierwsze kroki w Adobe Photoshop Lightroom".

Czytaj także:

Zobacz fragment szkolenia:

filmy szkoleniowe

 • Cena: 99 zł (w tym 23% AT)
 • Czas trwania 60 minut

 

Zachwycające fotografie w technice HDRI - dla początkujących

HDRI (High Dynamic Range Imaging), to metoda pozyskiwania i edycji całego oświetlenia dostępnego w obrębie fotografowanej sceny. Pozwala ona uzyskać zdjęcia o wyjątkowo szerokiej palecie tonów, oddając w jednym kadrze zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary w sposób, którego nie byłoby w stanie ukazać żadne zdjęcie – ani wykonane z wykorzystaniem aparatów cyfrowych, ani tradycyjnych. Odpowiednio użyta technika HDRI pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczne obrazy porównywalne z tym, co widzi ludzkie oko a także zupełnie nierealne, mieniące się barwami bajkowe kadry. Film szkoleniowy "Zachwycające fotografie w technice HDRI dla początkujących" dzięki przedstawionym wyjaśnieniom, poradom i metodom pozwoli zdobyć solidne postawy do rozpoczęcia kreatywnej pracy przy wykorzystaniu techniki HDRI.

O technice HDRI pisaliśmy między innymi w artykułach:

 

warsztaty

 

 • Cena: 99 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 60 minut

 

Zachwycające zdjęcia w technice HDRI dla zaawansowanych

Film szkoleniowy "Zachwycające fotografie w technice HDRI dla zaawansowanych" pokazuje w przystępny sposób bardziej zaawansowane i często niezbyt dobrze znane zagadnienia i techniki związane w wykonywaniem zdjęć o poszerzonym zakresie tonalnym. Techniki te zakładają kreatywne wykorzystywanie zarówno sprzętu fotograficznego, jak i komputerowego oprogramowania do obróbki zdjęć. Z tego powodu każdy uczestnik szkolenia poznaje nie tylko zagadnienia związane z cyfrową edycją fotografii, ale też uczy się odpowiedniego wykonywana zdjęć źródłowych z uwzględnieniem specyfiki fotografowanej sceny oraz celu, jaki pragnie osiągnąć.

Czytaj także:

 

kursy warsztaty szkolenia

 

 • Cena: 99 zł (w tym 23% AT)
 • Czas trwania 60 minut

 

 

Ludzie i technika HDRI

Zastosowanie technik HDRI w fotografii portretowej to niewątpliwie bardzo kuszący kąsek dla miłośników wykonywania zdjęć o poszerzonej rozpiętości tonalnej. Wielu z nich jednak szybko rezygnuje, wychodząc z założenia, że uwiecznienie w postaci obrazów HDR scen, których tematem są ludzie, jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania. O tym, jak błędny jest to pogląd, przekona Was nasz drugi film szkoleniowy wchodzący w skład unikalnej kolekcji edukacyjnej na 2011 rok. Oglądając go przekonacie się sami, że zastosowanie technik HDRI wcale nie musi się ograniczać jedynie do zdjęć pejzażowych i eksperymentów z pogranicza fotografii i grafiki komputerowej.
 

 

filmy szkoleniowe

 

 • Cena: 99 zł (w tym 23% AT)
 • Czas trwania 60 minut

 

 

Fotografia czarno-biała w technice HDRI

Pojęcia takie jak obraz HDR czy techniki HDRI kojarzą się większości z nas ze zdjęciami o bajecznej wprost kolorystyce. Nie ma w tym nic dziwnego – kreowanie obrazów o poszerzonym zakresie tonalnym potrafi bowiem wydobyć z kadru pełne spektrum barw. Niewiele osób jednak bierze pod uwagę możliwość wykorzystania technik HDRI w takiej dziedzinie sztuki, jak fotografia czarno-biała. A szkoda, ponieważ obrazy HDR z samej swej definicji idealnie nadają się jako materiał do zdjęć monochromatycznych. Trzeba tylko wiedzieć, jak wykorzystać to bogactwo i o tym właśnie traktuje trzeci film szkoleniowy wchodzący w skład unikalnej kolekcji edukacyjnej na rok 2011.

 

 

filmy szkoleniowe

 • Cena: 99 zł (w tym 23% AT)
 • Czas trwania 60 minut

 

 

Wzory umów i pism dla fotografa

Każdy fotograf, który uzyskuje dochody ze swojej działalności spotyka się z wieloma sytuacjami, w których niezbędne są różnego rodzaju dokumenty: umowy, zaświadczenia, oświadczenia, wezwania itp. Jest ich bardzo dużo - a prawidłowa konstrukcja stosowanych w kontaktach z kontrahentami i administracją dokumentów jest bardzo ważna dla zabezpieczenia interesów autora fotografii.

Fotograf musi też często bronić się przed próbami wykorzystania jego prac bez należnego wynagrodzenia - tutaj szybkość i precyzja działania jest szczególnie istotna. Właściwe udokumentowanie roszczeń i odpowiednia korespondencja w większości przypadków doprowadza do wypłaty wynagrodzenia bez konieczności wszczynania procesu. Dlatego redakcja serwisu SwiatObrazu.pl we współpracy z renomowaną kancelarią prawną specjalizującą się w ochronie praw autorskich i własności przemysłowej przygotowała płytę, zawierającą wzory umów, dokumentów i opis procedur, wraz z komentarzem.

 

 

filmy szkoleniowe

 • Cena: 69 zł (w tym 23% VAT)

 

Fotograf i prawa autorskie - jak je chronić i egzekwować

Redakcja www.swiatobrazu.pl, we współpracy z kancelarią prawną Robert Solga przygotowała film szkoleniowy : Fotograf i prawa autorskie - jak je chronić i egzekwować. Płyta, którą otrzymacie zawiera nagrane w studio szkolenie, dedykowane specjalnie dla fotografów, którzy uzyskują przychody z tytułu sprzedaży i udostępniania praw do fotografii.

Szkolenie kierowane jest do fotografów i innych osób uzyskujących lub planujących uzyskiwać przychody z praw do fotografii, przedsiębiorców wykorzystujących fotografie (agencje reklamowe, serwisy internetowe, graficy, podmioty zwielokrotniające obrazy), prawników i doradców gospodarczych.

Czytaj także:

 

filmy szkoleniowe

 • Cena: 190 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 90minut

 

Maski obiektów w Adobe Photoshop - film szkoleniowy

Cała potęga narzędzia, jakim jest Adobe Photoshop, tkwi w odpowiednim selekcjonowaniu i maskowaniu elementów projektu. Obok selekcjonowania niezmiernie ważnym elementem programu Adobe Photoshop jest maska. Nośnikiem maski jest warstwa. Maska warstwy jest funkcją służącą do selektywnego odkrywania i zakrywania warstwy, z którą jest połączona, tak, by nie naruszać oryginalnych pikseli np. innymi narzędziami w postaci "Gumki", "Pędzla" itp. Istnieją różne rodzaje masek (maska wektorowa, maska rastrowa, maska odcinania). Użytkownik może stosować do nich najróżniejsze efekty specjalne i ręcznie kreatywnie je edytować.

 

warsztaty

 

 • Cena: 99 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 144 minuty

 

Profesjonalne wycinanie z tła w Adobe Photoshop – film szkoleniowy

Umiejętność szybkiego, a jednocześnie dokładnego wycinania (szparowania) postaci i obiektów z tła jest umiejętnością wielce poszukiwaną i pożądaną wśród grafików i fotografów-grafików. W praktyce jednak wygląda to tak, że fotografowie właściwie w ogóle nie potrafią szparować swoich zdjęć (jeśli to robią, to skutki są jakościowo nie do przyjęcia), natomiast duża część grafików, jeśli nauczyła się już jednej metody, to stosuje tylko ją, niezależnie od nakładu pracy, trudności wykonania i rodzaju materiału zdjęciowego.

Wycinanie jest procesem trudnym, pracochłonnym i nieodzownym w realizacji projektów graficznych, dlatego warto znać więcej niż jeden sposób wycinania obiektów z tła. Film szkoleniowy "Profesjonalne wycinanie z tła" prezentuje trzy sposoby wycinania tła - narzędzie gumka, polecenie extract i operacje na kanałach w trybie Lab.

 

warsztaty

 

 • Cena: 69 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 45 minut

 

Selekcja obiektów w Adobe Photoshop - film szkoleniowy

Selekcja w programie Adobe Photoshop jest jedną z podstawowych czynności, jakie musi wykonać użytkownik, by wskazać programowi, które z elementów projektu (fotografii) będą podlegały edycji, a które będą przed nią chronione. Często zdarza się tak, że tylko pewne elementy fotografii (grafiki) muszą być edytowane, inne zaś nie mogą ulec zmianie. W takich sytuacjach umiejętność właściwego doboru narzędzia do zaznaczenia i dokładnej selekcji obiektu jest najważniejsza, by skończyć zadanie w Adobe Photoshop. Selekcja jest procesem czasochłonnym, ale jeśli chodzi o zasadę działania narzędzi zaznaczających, prosta. Cała trudność w dużej mierze polega na nauczeniu się cierpliwości w tworzeniu ramek zaznaczających obiekt.

Poznaj artykuły autora filmu:

 

warsztaty

 

 • Cena: 99 zł (w tym 23% VAT)
 • Czas trwania 130 minut

 

12 wyjątkowych filmów szkoleniowych w abonamencie na 2011 rok

Na 2011 rok przygotowaliśmy dla naszych Czytelników nie lada atrakcję. Przedstawiamy Wam 12 wyjątkowych filmów szkoleniowych w cyklu, którego redaktorem prowadzącym jest Jarosław Zachwieja, a wśród autorów odnajdziecie wielu znanych Wam, cenionych trenerów, zawodowych fotografów.

Czytelnicy, którzy zakupią abonament zyskują podwójnie:

a) cena filmu w sprzedaży pojedynczej wynosi 99 zł za film - cena filmu w abonamencie to tylko 49 zł - oszczędzasz 600 zł,
b) każdy film dotrze do posiadacza abonamentu bez doliczania kosztów przesyłki – to kolejne 50 zł oszczędności,
c) w cenie wysyłka na terenie Polski, do 20 - tego każdego miesiąca roku 2011.

 

kursy warsztaty szkolenia

 

 • Cena: 588 zł (w tym 23% VAT)

 

 www.swiatobrazu.pl