6 kwietnia 2018, 11:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2834 razy

LaCie 2big Dock - dysk zewnętrzny mieszczący 20 TB danych z prędkością przesyłu do 440 MB/s

LaCie 2big Dock - dysk zewnętrzny mieszczący 20 TB danych z prędkością przesyłu do 440 MB/s

Backup to jeden z najważniejszych aspektów wszystkich profesjonalistów, którzy tworzą treści multimedialne dużych rozmiarów, w najwyższej jakości. To dla nich właśnie został stworzony zewnętrzny dysk LaCie 2big Dock pracujący w systemie RAID, który pomieści aż do 20 TB danych,
a turbodoładowanie podczas ich przesyłania zapewni technologia Thunderbolt 3, która pozwala na prędkość aż do 440 MB/s.

[kn_free]

Ultraszybki dysk zewnętrzny  LaCie 2big Dock to jedna z najciekawszych pozycji dedykowany profesjonalistom w portfolio LaCie. Dysk pełni funkcję stacji dokującej dzięki licznym złączom, które kryją się w aluminiowej obudowie. Na pierwszy plan wysuwają się dwa superszybkie porty Thunderbolt 3, dzięki którym możliwe jest ładowanie laptopa lub podłączenie do 5 innych urządzeń w formacie daisy chain. Kolejnym są czytniki kart SD oraz CompactFlash umożliwiający bezpośredni odczyt z nośników w Adobe Lightroom lub Premiere Pro. Natomiast za ładowanie smartfonów i innych urządzeń mobilnych odpowiedzialny jest port USB 3.0 HUB, a za synchronizację dysku z komputerami Mac i PC - USB 3.1. Dodatkowo 2big Dock jest wyposażony w złącze DisplayPort, które obsługuje monitory o wysokiej rozdzielczości, również panele 4K. To wszystko przekłada się na uniwersalność i niezwykłą wygodę tworzenia backupu, a także synchronizację wszystkich urządzeń.

[kn_advert]

Dysk LaCie 2big Dock występuje w 4 pojemnościach – 8 TB, 12 TB, 16 TB i 20 TB. Dzięki temu oraz prędkości przesyłania i odbierania danych do 440 MB/s każdy twórca może w nieskrępowany sposób edytować nieskompresowane 10-bitowe strumienie w rozdzielczości 2K, bądź odtwarzać skompresowane wideo w rozdzielczości 4K. 

O bezpieczeństwo przechowywanych danych zadba usługa Seagate Rescue Data Recovery, która zapewnia bezpłatne odzyskiwanie utraconych danych w razie awarii dysku. Co ważne LaCie 2big Dock jest nią objęty aż przez 5 lat.

LaCie 2big Dock dostępny jest w polskich sklepach w cenie od 2699 zł (w zależności od pojemności urządzenia).

Możliwości dysku LaCie 2big Dock przedstawia video

 

LaCie 2big Dock  dysk zewnętrznywww.swiatobrazu.pl