12 maja 2016, 10:19
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3045 razy

Lampa błyskowa Canon Speedlite 600EX II-RT

Lampa błyskowa Canon Speedlite 600EX II-RT

Nowa lampa błyskowa Speedlite 600EX II-RT zapewnia do 50 procent więcej błysków w serii w porównaniu do poprzednika – modelu Speedlite 600EX-RT – oraz do 100 procent więcej błysków w serii przy wykorzystaniu nowego akumulatora CP-E4N. Z kolei nowa, ulepszona technologia zapobiegająca przegrzaniu pozwala na przedłużenie czasu błysku.

Liczba przewodnia 60 (m, ISO 100) zapewnia lampie wystarczającą moc do oświetlenia dużych przestrzeni do 60 metrów (ISO 100), co doskonale sprawdza się w przypadku fotografowania dużych grup np. podczas uroczystości weselnych. Szeroki zakres ogniskowej od 20 mm do 200 mm (lub do 14 mm przy użyciu wbudowanego adaptera), pozwala fotografom na łatwą kontrolę rozprowadzania światła.

Aby zapewnić kreatywne efekty oświetlenia, nową lampę błyskową wyposażono w funkcję bezprzewodowego wyzwalania. Opracowana przez Canon technologia wyzwalania radiowego daje jeszcze większe możliwości twórcze fotografom, pozwalając na stworzenie wyjątkowego nastroju i atmosfery w kadrze oddalonym nawet o 30 m. Jednoczesne użycie nawet 15 lamp Speedlite[i] pozwala wykonywać widowiskowe zdjęcia z wykorzystaniem wielu lamp – idealne rozwiązanie do fotografowania dużych obiektów lub wnętrz.

[kn_advert]

Do zdjęć portretowych fotografowie mogą skorzystać z nowego, dołączonego do lampy adaptera dyfuzora SBA-E3, który pozwala na dowolne odbijanie światła od ścian i sufitów, zapewniając bardziej naturalne rezultaty, podczas gdy odbity obrotowy błysk eliminuje niechciane cienie. Nowe kolorowe filtry dołączone do lampy pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie błysku do światła otoczenia.

 

 


[i] Lampa Speedlite 600EX II-RT może być używana w połączeniu z innymi lampami bezprzewodowymi, na przykład ze Speedlite 430EX-III RT.

 www.swiatobrazu.pl