Łazik Perseverance wylądował! I przesłał na Ziemię już pierwsze zdjęcie!

Łazik Perseverance wylądował! I przesłał na Ziemię już pierwsze zdjęcie!

Co to były za emocje - Podczas manewru nazywanego przez NASA „siedmioma minutami grozy”, który oznaczał najtrudniejszy moment misji łazika marsjańskiego Perseverance czyli lądowanie, wszyscy czekali w napięciu, aż dojdzie do szczęśliwego finału. Gdy minął ten kluczowy moment pracownicy NASA zebrani w kontroli misji i kibicujący aparaturze obserwatorzy na całym świecie podskoczyli z radości. Łazik szczęśliwie wylądował na powierzchni Marsa i przesłał… pierwsze zdjęcie.


 

Zobacz pierwsze zdjęcie przesłane przez marsjański łazik Perseverance

Pierwsza fotografia nadesłana przez łazik Perseverance cechuje się niską rozdzielczością, niską kontrastowością i szczegółowością. Ma to związek po pierwsze z kwestią przesyłu danych, która w tej sytuacji wymagała szybkiego potwierdzenia kondycji łazika. Oznaczało to, że łazik przesłał okrojoną liczbę danych, tak aby kontrola na Ziemi mogła uzyskać na razie choćby taki obraz. Z czasem z aparatury zaczną spływać zachwycające fotografie i dane, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych łazików i lądowników.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem