Leica chce być dla fotografii tym, czym Porsche jest dla motoryzacji

Leica chce być dla fotografii tym, czym Porsche jest dla motoryzacji

Nowe aparaty Leica M i S nie mają i nie będą mieć numerów po nazwie modelu. Z początku może przypominać to politykę Apple, jednak przedstawiciele firmy z Solms wolą być porównywani z inną firmą - Porsche.


Porsche robi 911. Niezmiennie nazwany, od wielu lat kojarzony przez wszystkich. Różnicę bez problemu wskaże właściciel takiego auta. Każdy samochód jest dla niego inny, inaczej wygląda i zachowuje się 911 z końca lat 90., inaczej z początku dekady. Co więcej, każde auto ma swój 'nieoficjalny', ukryty numer - 964, 996, 997. Dla świata pozostaje jednak flagową 911. Podobnie jest u nas. Nowa Leica M to tak naprawdę 'Type 240', a Leica M-E to 'Type 220'. Widać to oznaczenie na aparatach - tłumaczył Justin Stailey w wywiadzie, który opublikowano na łamach Imaging Resource.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem