28 kwietnia 2016, 15:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3535 razy

Leica M-D - aparat cyfrowy bez ekranu LCD

Leica M-D - aparat cyfrowy bez ekranu LCD

Leica M-D (Typ 262) to kolejny dalmierz serii M. Razem z Leiką M i M-P (typ 240), Leiką M (typ 262), oraz Monochromem (typ 246) tworzą 5 modelową rodzinę M. Leica M-D to pierwszy seryjnie produkowany aparat cyfrowy bez ekranu LCD. Tylna ścianka zawiera natomiast pokrętło wyboru czułości ISO, tak jak ma to miejsce w analogowych modelach. Tam notujemy czułość kliszy włożonej do aparatu. Tutaj decydujemy o niej takim samym prostym pokrętłem.

Leica M-D jest ucieleśnieniem ponad 60 letniej tradycji systemu M.  Cały interfejs składa się z pierścieni przysłony i ostrości, koła czasu i wybieraka ISO. Pozostaje wykadrować i w decydującym momencie zwolnić migawkę, która może popracować także w trybie cichym z prędkością 2 klatek na sekundę.
 
[kn_advert]
 
Wewnątrz klasycznego korpusu znajdziemy regularny model Leica M (typ 262). Zatem otrzymujemy matrycę CMOS (24megapixeli), tutaj przeznaczoną tylko i wyłącznie fotografii dalmierzowej. Czysta rejestracja światła wpadającego przez  obiektywy Leiki. Efekty zapisywane są jedynie w postaci surowych plików DNG.
 
Z zewnątrz aparat jest bardzo dyskretny. Pominięto czerwone logo Leica, a pasek zrobiony jest z czarnej, grubej skóry Leica M-D będzie dostępna w Leica Store Warszawa, Leica Butik Kraków oraz sieci autoryzowanych punktów sprzedaży od maja w cenie 27 000 pln.
 
 
 
 
 
 


www.swiatobrazu.pl