Leica M10 Monochrom - kolejna odsłona monochromatycznego aparatu w cenie samochodu

Leica M10 Monochrom - kolejna odsłona monochromatycznego aparatu w cenie samochodu

Jak każdy aparat Leica model M Monochrom wzbudza wiele emocji. W przypadku jednak tego wariantu sprzętu kultowego producenta, sprawa jest jeszcze nieco bardziej złożona przez fakt, iż Leica M Monochrom pozwala na fotografowanie jedynie w czerni i bieli. Okazuje się, że pomimo kontrowersji, producent przygotowuje kolejną odsłonę tego monochromatycznego aparatu.Sprzęt Leica wzbudza wiele emocji. Niektórzy widzą w nim nieosiągalną jakość, natomiast inni skłaniają się jedynie ku postrzeganiu go jako zabawka dla bogatych fotografów, którzy niekoniecznie poszukują lepszej specyfikacji czy podzespołów, ale splendoru wiążącego się z posiadaniem Leici. Choć zdania na ten temat dzielą świat fotografów, to nie da się ukryć, że Leica wciąż cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem. 
 
Leica M Monochrom pozwala na robienie wyłącznie czarno-białych zdjęć. Paradoksalnie nie jest to jedynie ekscentryczny kaprys producenta sprzętu dla zamożnych użytkowników, ale pociąga za sobą także zalety wynikające z usunięcia filtra Bayera. Niemniej przy cenie ponad 30 000 złotych raczej dla większości użytkowników nie będą one aż tak przekonywujące, co nie przeszkodziło Leice w znalezieniu całkiem dużego kręgu zainteresowanych.
 
Pomimo tych kontrowersji Leica kontynuuje rozwijanie serii aparatów Monochrom. Do sieci przedostały się plotki na temat kolejnej odsłony tego modelu. Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający zapis danych EXIF z kolejnej odsłony Monochrom. Według nich nowy model będzie dysponował matrycą o rozdzielczości 41 MP (dokładnie 7864x5200 pikseli). Według doniesień model ten jest już na etapie testów terenowych, a więcej informacji na jego temat zostanie ogłoszonych na początku 2020 roku. 
 
leica
 

Reklama

Aparat fotograficzny w praktyce


Kluczowa jest dla mnie wiedza na temat mojego aparatu - muszę znać go tak dobrze, aby zupełnie nie myśleć o tym, co robię - mówi fotograf dzikiej przyrody Paul Nicklen.

 

Dopiero wtedy, kiedy manualny aspekt posługiwania się aparatem będzie perfekcyjnie opanowany, i stworzymy własny sprzętowy ekosystem, przychodzi czas na swobodę tworzenia.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Aparat fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

daszek lampionik cierniówka postapo dawna cerkiew Wymysły Natury **