Leica X1 - test

Leica X1 - test

Kilka dni temu opublikowaliśmy galerię zawierającą zestaw fotografii wykonanych aparatem Leica X1. Dziś prezentujemy pełny test tego modelu, w którym przedstawimy jego wady i zalety opierając się o doświadczenia z jego użytkowania przez okres niespełna trzech tygodni. Ważnym elementem artykułu jest ocena obiektywu LEICA ELMARIT 24 mm f/2.8 ASPH, który obok dużej matrycy jest czynnikiem, determinującym unikalność Leica X1. Zapraszamy do lektury.

Budowa zewnętrzna


Leica X1 to aparat bardzo podobny do Leica CM i ma w sobie cechy słynnych aparatów dalmierzowych serii Leica M Na grzebiecie znajdziemy pokrętło służące do zmiany parametrów pracy migawki, koło sterujące przysłoną oraz włącznik aparatu. Leica X1 pozwala na podłączenie zewnętrznej lampy błyskowej poprzez gorącą stopkę ISO i równocześnie posiada wbudowanego flesza, który wysuwa się z obudowy. Aparat w pełni współpracuje z lampami Leica SF 24D oraz Leica SF 58, ale błysk wyzwalany jest także z lampami innych producentów, które posiadają stopkę ISO.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem