Leica C-Lux 2

Leica C-Lux 2

Niedawno na rynku ukazał się nowy model aparatu kompaktowego prestiżowej firmy Leica. Tak jak wszystkie modele tej marki, tak i C-LUX 2 jest szalenie elegancki i zwraca na siebie uwagę klasycznym, prostym wyglądem. Jego najważniejsze cechy to 7.38 mln matryca, obiektyw Leica DC Vario Elmarit, optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S oraz możliwość robienia zdjęć w trzech formatach. Ponadto C-LUX 2 jest do tej pory najmniejszym i najcieńszym aparatem, jaki firma Leica wyprodukowała. Solidnie skonstruowany, ale wyjątkowo lekki, z wysuwanym z korpusu obiektywem jest wygodny do noszenia w kieszeni.


Pomimo niezwykle małych rozmiarów aparat jest wygodny w obsłudze. Ergonomicznie rozmieszczone przyciski są w wystarczająco dużych od siebie odległościach, by nie sprawiać problemu męskiej dłoni. Menu jest przejrzyste i logiczne, dostępne również w języku polskim. Pokrętło trybów, częściowo ukryte w obudowie, zapewnia dostęp do wszystkich programów fotografowania. Niestety, zabrakło na nim coraz częściej występujących w cyfrowych aparatach kompaktowych manualnych nastaw ekspozycji. Programy Av (preselekcji przysłony), TV (preselekcji czasu) oraz M nie są dostępne w przypadku opisywanego modelu. Jest natomiast tryb „Prosty”, oznaczony ikoną serca, skierowany do tych fotografujących, którzy nie mają doświadczenia ze sprzętem. Aparat sam dobiera optymalne parametry ekspozycji, ograniczając możliwości fotografującego do minimum. Tryb ten działa bez zastrzeżeń, faktycznie zawsze wybiera najlepsze ustawienia. Może być bardzo przydatny osobom starszym lub tym, którzy chcieliby jedynie nacisnąć spust migawki i uzyskać prawidłowo naświetloną fotografię.Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem