Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 4


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 44


 • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 20


Lekcje przykładowe e-kursów swiatobrazu.pl

Lekcje przykładowe e-kursów swiatobrazu.pl

Zapraszamy do pobierania przykładowych lekcji e-kursów, które znajdują się w stałej ofercie szkoleniowej swiatobrazu.pl. Lekcje są w formacie pdf, i aby je pobrać wystarczy kliknąć w link, będący jednocześnie tytułem e-kursu. Uwaga - część lekcji zabezpieczona jest hasłem, które brzmi: fotografia. Lekcja przykładowa to zawsze pierwsza lekcja każdego z e-kursów.99 fotobyków - diagnoza i eliminacja

99 fotobyków to e-kurs, prezentujący zupełnie nowatorskie podejście do nauki i doskonalenia umiejętności fotograficznych. Jego powstanie poprzedziła analiza spostrzeżeń fotografów prowadzących warsztaty, sprowadzających się do następującego twierdzenia: mimo dobrej znajomości zasad wykonywania zdjęć, wielu Uczestników nie potrafi wyeliminować popełnianych przez siebie błędów, przez co powtarzają je przy następnej okazji. Ten wniosek doprowadził do opracowania nowej formuły e-kursu, którą można określić mianem "antyporadnika".

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

ABC robienia dobrych zdjęć

E-kurs "ABC robienia dobrych zdjęć" kierujemy do osób, które posiadają od pewnego czasu aparat fotograficzny, jednak po naciśnięciu spustu migawki często rozczarowane są efektem. Udział w e-kursie pozwoli nabrać wprawy w posługiwaniu się sprzętem fotograficznym, dostarczy wielu pomysłów na lepsze zdjęcia, a przede wszystkim wyposaży Cię w niezbędną porcję wiedzy teoretycznej i praktycznej – przekazanej przez znakomitych fotografów - praktyków. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, abyś fotografując robił to w sposób, którym zadziwisz partnera, przyjaciół i rodzinę.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

E-akademia fotografii

E-akademia fotografii to kurs kompleksowy - łączy w sobie materiał i wiedzę zawartą w wielu innych kursach cząstkowych. Jego ukończenie pozwoli każdemu, nawet początkującemu adeptowi trudnej sztuki fotografii zyskać wiedzę, z którą swobodnie będzie mógł rozwijać dalej swoje praktyczne umiejętności w sposób świadomy i technicznie coraz lepszy. Ten e-kurs różni się od innych wieloma elementami. Kilka tysięcy stron lekcji, fotografii, przykładów, masz do swojej dyspozycji już od pierwszego dnia rozpoczęcia e-kursu.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

E-szkoła portretu

Portret to gatunek fotografii uprawiany z powodzeniem jedynie przez twórców, którzy osiągnęli najwyższy poziom techniczny i artystyczny. Dobry portret to suma doświadczenia, wrażliwości, umiejętności obserwacji, nawiązania kontaktu z osobą portretowaną. Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem. Udział w e-szkole portretu i jej ukończenie pozwoli Ci na uzyskanie świetnych rezultatów w fotografii portretowej. Będziesz mógł stosować w praktyce całą gamę metod i technik, wypracowanych przez zawodowców z wieloletnim doświadczeniem. 

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Fotografia krajobrazu i architektury

Krajobraz to jeden z najbardziej ulubionych i jednocześnie najbardziej zdradliwych tematów fotograficznych.  Piękną scenerię bezwiednie badamy wzrokiem, oceniamy całość jednocześnie badając zachwycające szczegóły. Na nasze wrażenia ma wpływ nie tylko to, co widzimy – to również szmer liści i strumienia, zapach powietrza, wiatr. Kiedy otacza nas piękno, mamy wrażenie szczęścia i unikalności chwili. I tę unikalność, niepowtarzalność chcielibyśmy pokazać na fotografiach – i wtedy przekonujemy się, że to bardzo skomplikowane zadanie.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Montaż wideo

Film nagrany aparatem lub kamerą cyfrową jest tak naprawdę tylko surowcem. Nadaje się do pokazywania w jeszcze mniejszym stopniu niż plik RAW z lustrzanki, a zmuszanie kogokolwiek do tego, żeby oglądał komplet materiału, jaki nagraliśmy przy dowolnej okazji jest jedną z bardziej wyrafinowanych form tortur. To właśnie montaż jest tym, co z kolekcji klipów wideo czyni gotową produkcję filmową. 

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Poznaj swój aparat

Sprzęt nie czyni fotografa - i ta prawda pozostaje niezmienna. Jednak nawet potencjalnie znakomity fotograf nie poradzi sobie nie znając podstawowych zasad działania aparatu, którego używa. Jednocześnie lepsza znajomość własnego sprzętu zawsze pomaga w uzyskaniu dokładnie takich zdjęć, na jakich nam zależy.   Nowoczesny aparat fotograficzny z wymienną optyką - zarówno lustrzanka cyfrowa jak i bezlusterkowiec – kryje w sobie wiele tajemnic czekających na odkrycie, a instrukcja obsługi aparatu nie zawsze to ułatwia. Dotyczy to zarówno sprzętu zaawansowanego jak i prostych, nieco tańszych modeli kierowanych do początkujących fotografów.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Sprzedajesz? - Fotografuj

Wystawiasz na aukcji internetowej część swojej kolekcji książek lub zabawki dziecka, które już z nich wyrosło? A może chcesz sprzedać jeden ze swoich obiektywów, aby zastąpić go lepszym, bądź też myślisz o rozkręceniu interesu w oparciu o sprzedaż biżuterii projektowanej i wykonywanej przez Twoją lepszą połówkę? Jeżeli chcesz odnieść sukces, będą Ci potrzebne zdjęcia przedstawiające oferowany towar w jak najlepszym świetle. Tego właśnie nauczysz się z nowego e-kursu poświęconego fotografii produktowej i kierowanego do tych, którzy mają niewielkie lub wręcz żadne doświadczenie w tym zakresie, a chcą w krótkim czasie zdobyć umiejętności typowe dla profesjonalistów.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Studio fotograficzne od A do Z

Studio od A do Z to e-kurs z fotografii studyjnej, który ma na celu zapoznanie Uczestników z fotografią w środowisku zdjęciowym, którego parametry są ściśle kontrolowane. W e-kursie pokażemy całość pracy w studio fotograficznym, począwszy od pomysłu na sesję, a skończywszy na precyzyjnym ustawieniu wszelkich parametrów ekspozycji, balansu bieli, a także pozy ciała modelki (modela). Znajomość fotografii studyjnej jest na rynku fotograficznym wciąż jednym z wyrazów profesjonalizmu pracy fotografa, dlatego warto poznać świat studia fotograficznego.   E-kurs kierowany jest do osób, które chcą rozpocząć pracę w studio fotograficznym, a jeszcze nigdy nie miały kontaktu z tym miejscem. E-kurs ma także pokazać jak urządzić podstawowe studio fotograficzne, nie mając do tego zbyt komfortowych warunków przestrzennych.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Zachwycaj obrazem

Masz pomysł na zdjęcie, lecz nie wiesz, jak go zrealizować? A może Twój aparat zarejestrował coś innego niż chciałeś uzyskać lub efekty obróbki są dalekie od oczekiwań?    Zapraszamy do udziału w e-kursie "Zachwycaj obrazem - sekrety wykonywania udanych zdjęć". W jego trakcie, razem z zawodowym fotografem poznasz dogłębnie kilkanaście popularnych rodzajów fotografii. Bez wprowadzeń, bez teorii będziesz krok po kroku dążył do zachwycających fotografii. Po ukończeniu e-kursu "Zachwycaj obrazem" prawie zawsze osiągniesz oczekiwane efekty.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Zrozumieć fotografię

Część z Was to osoby, które o fotografii wiedzą dużo lub bardzo dużo. Ale każdy kiedyś rozpoczynał swoją przygodę z fotografią – przygodę najczęściej znaczoną pytaniami i wątpliwościami. Istnieje powiedzenie – kto drogi prostuje, w domu nie nocuje - ale dla wszystkich, którzy czują w sobie fotograficzny potencjał, istnieje bezpieczna droga na skróty – to nasz e-kurs "Zrozumieć fotografię".

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Zrozumieć fotografię aktu

Zachwycający akt to umiejętne operowanie światłem i cieniem, budowanie atmosfery, właściwe wykorzystanie sprzętu fotograficznego. Zdobędziesz te umiejętności uczestnicząc w e-kursie "Zrozumieć fotografię aktu".   E-kurs zilustrowany jest inspirującymi aktami, które wykonał wielokrotnie nagradzany zawodowy fotograf Łukasz Malczewski. Uczestnicząc w e-kursie dowiesz się jak fotografować ludzkie ciało w mieszkaniu, w plenerze oraz w studio. Zdobędziesz więdzę niezbędną do nawiązywania dobrego kontaktu z modelką lub modelem. W e-kursie znajdziesz również odpowiedź na pytanie, z jakiego sprzętu (aparaty, obiektywy, oświetlenie, akcesoria) należy korzystać w fotografii aktu. Poznasz także sposoby optymalizacji oraz kreatywnego przeobrażania wykonanych zdjęć w cyfrowej ciemni.

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Jak robić zdjęcia HDR?

Możliwość uwolnienia wyobraźni i tworzenia zdjęć prezentujących niesamowity, nierzeczywisty świat – to korzyści płynące z wykorzystania techniki HDRI. Wiele osób widząc fotografie HDR zastanawia się, w jaki sposób mogłyby osiągnąć takie efekty. HDRI jest techniką trudną. Samodzielne jej opanowanie wymaga czasu, cierpliwości, doświadczenia i zaawansowanej znajomości programów edycyjnych. Przynajmniej tak było do tej pory. Postanowiliśmy to zmienić.  

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

Praca z plikami RAW

W idealnym świecie każde zdjęcie byłoby doskonałe – i to już w formacie JPEG. Warunki, w jakich fotografujemy nie zawsze jednak są idealne - dlatego tak ważne jest zapisywanie fotografii w formacie RAW, przechowującym wszystkie informacje zarejestrowane przez aparat.   Dzięki udziałowi w kursie "Praca z plikami RAW" będziesz mógł swobodnie wpływać na te elementy fotografii, na których zależało Ci najbardziej, gdy naciskałeś spust migawki. Dowiesz się nie tylko tego, jak szybko i efektywnie wywoływać, korygować i twórczo zmieniać swoje zdjęcia zapisane w formacie RAW - poznasz również rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów.  

Zobacz szczegółowy program i wypełnij formularz zamówienia

 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraNajnowsze fotografie

Zgaduj Zgadula 4 :) Karczówka Korytarz :) Jane - photo by Augusto De Luca dywan