Lightroom się zmienia i ewoluuje w dwa nowe programy

Lightroom się zmienia i ewoluuje w dwa nowe programy

Jesień to tradycyjnie już w firmie Adobe czas ogłaszania nowości i zmian w polityce firmy. W tym roku zmiany te w szczególny sposób dotkną fotografów i zapewne nie wszyscy będą z tego powodu zadowoleni. Popularna „Cyfrowa Ciemnia” czyli Adobe Lightroom ulega bowiem znacznemu przeobrażeniu – staje się aplikacją w 100% opartą na subskrypcyjnym modelu sprzedaży. A właściwie nawet nie tyle „aplikacją”, co rodziną aplikacji tworzących zwarty ekosystem. Już teraz można powiedzieć, że zmiany są kontrowersyjne.


Coraz aktywniejsze przechodzenie przez Adobe z systemu sprzedaży klasycznej na model abonamentowy nie dziwi – od momentu powstania usługi Creative Cloud w 2013 roku firma notuje rekordowe i z miesiąca na miesiąc coraz wyższe zyski. Można śmiało powiedzieć, że jej klienci po prostu zaakceptowali ten stan rzeczy, a nawet go sobie cenią (m.in. ze względu na stały dostęp do najnowszych wersji programów oraz niską opłatę miesięczną, którą fotograf prowadzący działalność gospodarczą może zaliczyć do kosztów). Popularny Lightroom 6 był jednym z ostatnich "dużych" programów tej firmy oferowanych w tradycyjny sposób na równi z niemal identycznym (choć minimalnie bardziej rozbudowanym funkcjonalnie) Lightroomem CC. Teraz jednak ma to ulec zmianie i Lightroom również przechodzi do chmury w postaci dwóch nowych aplikacji: Lightroom CC i Lightroom Classic CC.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem