13 lipca 2012, 11:36
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2229 razy

Liquid Image Explorer, czyli maska do nurkowania ze zintegrowanym aparatem

Liquid Image Explorer, czyli maska do nurkowania ze zintegrowanym aparatem

Liquid Image wprowadza na rynek kolejną "filmującą maskę" - ośmiomegapikselowy model Explorer. Urządzenie jest w stanie rejestrować zdjęcia i nagrywać wideo w jakości VGA.

Liquid Image Explorer fotografuje i filmuje - to pierwsze w rozdzielczości ośmiu megapikseli, to drugie z jakością VGA (640 x 480) i prędkością 30-tu klatek na sekundę. Produkt łączy w sobie cechy maski do nurkowania i aparatu cyfrowego, eliminując potrzebę zakupu dodatkowego urządzenia. Cyfrówka ma działać nawet wtedy, gdy znajdziemy się do pięciu metrów pod wodą.

Zobacz także: Liquid Image Wide Angle Scuba - też maska, ale filmująca w Full HD

Szkła maski zbudowane są ze specjalnie preparowanych materiałów, które umożliwiły umieszczenie specyficznego celownika, pozwalającego na kadrowanie ujęć. Liquid Image chwali się prostotą obsługi aparatu - wystarczy wybrać tryb (film lub zdjęcie) i nacisnąć spust migawki. Diody LED umiejscowione w środku maski wskażą, która funkcja jest aktualnie aktywna.
 

Liquid Image Explorer

Liquid Image Explorer


Z kolei kopiowanie plików na dysk odbywa się w taki sam sposób, jak w każdym innym aparacie cyfrowym. Przez USB podłączamy maskę do komputera lub wyciągamy z niej kartę microSD i przenosimy materiał.

Do prawidłowej pracy aparat wbudowany w masce wymaga dwóch baterii AAA. Orientacyjny czas działania - dwie godziny rejestrowania filmu.

Sugerowana cena detaliczna w Wielkiej Brytanii wynosi 80 funtów szterlingów. Na razie nie wiemy, czy Liquid Image Explorer pojawi się na terenie Polski.

[kn_advert]

Źródło: Liquid Imagewww.swiatobrazu.pl