Lodowce z innej planety – efekt wykorzystania drona i lamp LED

Lodowce z innej planety – efekt wykorzystania drona i lamp LED

Fotograf Reuben Wu połączył możliwości, jakie daje współczesna technologia ze swoją wrażliwością artystyczną. W efekcie powstały niezwykłe fotografie krajobrazowe, na których lodowiec został oświetlony za pomocą lamp LED przymocowanych do drona. Lodowiec Pastoruri, będący jednym z niewielu obecnych w tropikalnych regionach Ameryki Południowej został pokazany tak, jakby tworzył krajobraz obcej planety.


Reuben Wu realizuje swoje zdjęcia w nocy. Selektywne oświetlanie lodowca pozwala na ujawnianie jego części i pozostawienie w ciemnościach reszty obszarów. Dzięki temu lodowiec zdaje się wyłaniać ze skały, a fotograf może dodatkowo skontrastować jego ulotność z trwałością skał. Fotografie są częścią serii zatytułowanej Lux Noctis, w której fotograf gromadzi obrazy zarejestrowane w innych opustoszałych obszarach naszego globu. Podczas realizacji pozostałych fotografii Rouben Wu przemierzał m.in. spowitą w ciemnościach pustynię zlokalizowaną w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem